ورود به صنعت گردشگری از راهبردهای دانشگاه آزاد است

0
اشتراک

ورود به صنعت گردشگری از راهبردهای دانشگاه آزاد است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی فارس،‌ محسن هاشمی در سیزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی فارس اضافه کرد: مسئولان این دانشگاه به فارس و شیراز در حوزه گردشگری و صنعت توریسم نگاه ویژه‌ای دارند.

وی ادامه داد: امروز در اکثر شهرهای کوچک و متوسط فاقد امکانات اقامتی برای توریست‌ها و گردشگران هستیم.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت:‌ دانشگاه آزاد اسلامی می‌بایست با بهره‌مندی از این ظرفیت، امکانات سخت‌افزاری و فضاهای مازاد خود را در بخش مراکز اقامتی و هتلینگ تجهیز و اقامت توریست و گردشگر را در نقاط دیدنی و دارای جاذبه گردشگری تعریف کند.

وی افزود: خوابگاه‌های دانشجویی که کمتر مورد استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد در چارچوب قوانین و بدون ایجاد بروز مشکل برای دانشگاه باید به مهمانسرا تبدیل شود تا از این محل درآمد جنبی برای دانشگاه ایجاد شود.

هاشمی بیان کرد: ‌ساختمان‌های نیمه ‌تمام دانشگاه آزاد در شهرهای مختلف می‌بایست با تغییر کاربری به عنوان مجموعه‌ های گردشگری مورد استفاده قرار گیرد و مسئولان دانشگاه بجای فکر کردن به تعدیل نیرو به فکر درآمدزایی و ایجاد اشتغال در دانشگاه باشند.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد کشور،  فارس را یکی ازاستان‌های برتر در زمینه جذب گردشگر در کشور دانست و گفت: اولویت استراتژی درآمدزایی دانشگاه آزاد اسلامی در فارس باید مبتنی بر صنعت گردشگری باشد و در این زمینه باید از تمام امکانات خود استفاده کند.

وی همچنین اظهار کرد: درحال حاضر نزدیک به هزار شرکت دانش‌ بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده که در برخی از آنها دانشگاه تا ۳۵ درصد نیز سهم دارد و می‌طلبد تمام تلاش و توان خود را دراین مسیر بکار گیریم تا به سرمنزل مقصود که همان خودشکوفایی و بالندگی در همه حوزه‌های دانشگاه است، برسیم.

هاشمی بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید با حساسیت حمایت شوند تا بتوانند به مرحله تجاری‌سازی ایده‌ها برسند.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد از رؤسای واحدها و مراکز دانشگاهی خواست تا در صورت لزوم برای رفع نگرانی از حمایت‌های همه‌ جانبه از شرکت‌های دانش‌ بنیان، با هیأت امنا یا ریاست دانشگاه نامه ‌نگاری کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.