آمارهای اشتغالزایی شورای اشتغال سیاسی‌کاری است

0
اشتراک

آمارهای اشتغالزایی شورای اشتغال سیاسی‌کاری است

سید حکیم موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: با توجه به دوران شکوفایی صنعت کشاورزی و وجود کارخانه‌هایی همچون کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، شرکت قند و کاغذپارس و رونق اشتغال به دنبال آن، اما افول این صنعت، بیکاری را که در دهه‌های گذشته امر ناشناخته‌ای برای مردم شوش به شمار می‌رفت، در شهرستان حاکم کرد.

وی ادامه داد: شوش امروز در منجلاب بیکاری قرار دارد به نحوی که ناامیدی برای یافتن شغل در میان تحصیلکرده‌ها به حدی رسیده که سن ازدواج را افزایش داده است.

عضو شورای شهر شوش با اشاره به جایگاه و ظرفیت‌های بالقوه شهرستان شوش یادآور شد: از طرفی دیگر ثبت جهانی شوش در حالی که می‌توانست با افزایش زیرساخت‌ها عاملی برای اشتغالزایی در صنعت گردشگری باشد اما اکنون تبدیل به یک عامل بازدارنده در عمران شهرستان و به دنبال آن افزایش بیکاری شده است.

موسوی با بیان اینکه بیکاری در شوش باعث رکود در بازار نیز شده است، ادامه داد: پس از واگذاری شرکت‌های شوش به بخش خصوصی و کند شدن چرخه صنعت، بخش خصوصی نه تنها باعث سرایت پدیده بیکاری به شهرستان شد، بلکه به دنبال این پدیده معضلات اجتماعی را نیز پدید آورد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، روند بیکاری در آینده بدتر از این نیز خواهد شد؛ دولت‌ها هر کدام به شکلی مسؤول این بیکاری هستند و فردا نیز مسؤول خواهند بود و بی‌تدبیری و ضعف‌های دیگر امروز به فردا نیز کشانده خواهد شد.

عضو شورای شهر شوش با بیان اینکه به دلیل بیکاری و نبود صنعت اشتغالزایی شاهد موج جدیدی از مهاجرت جوانان شوشی به مناطق دیگر هستیم افزود: در شورای اشتغال شهرستان شاهد ارائه آمار به دور از حقیقت هستیم.

وی ادامه داد: آمارهای شورای اشتغال سیاسی‌کاری و برای حفظ مقام و منصب ازسوی اداره کار است؛ جوانان شوش دیگر از وعده و وعید مسؤولان به ویژه شورای اشتغال شهرستان شوش ‌بی‌اعتماد شده‌اند؛ ابقا شدن این وضعیت در شوش تبعات نامطلوبی در بر خواهد داشت.

موسوی در پایان گفت: با همت و تلاش مسؤولان انقلابی و دلسوز و ورود رجال دین در این زمینه، شوش از این حالت خارج و شاهد شهرستانی سرشار از نشاط وشکوفایی بدون بیکاری باشیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.