جوان دره‌شهری واحد پرورش اردک راه‌اندازی کرد

0
اشتراک

جوان دره‌شهری واحد پرورش اردک راه‌اندازی کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام،به نقل از جهاد کشاورزی استان ایلام، طیار فیلی اظهار داشت: جوان کارآفرین دره‌شهری برای عملی کردن طرح اقتصاد مقاومتی اقدام به پرورش ۲۰۰۰ قطعه اردک در یک واحد تولیدی کوچک در روستای محل سکونت خود کرده است.

وی افزود: این جوان کار آفرین به منظور ایجاد اشتغال و درآمدزایی در عرصه اقتصاد مقاومتی با استفاده از سرمایه‌گذاری شخصی و برنامه‌ریزی دقیق و منظم ۶۰ میلیون ریالی خود توانسته کار پرورش اردک را در فضای مناسب ونه چندان بزرگ آغاز کند.

فیلی عنوان کرد: اجرای این طرح توسط این جوان کارآفرین  به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای اعضای خانواده خود و ۵ نفر دیگر ایجاد اشتغال کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره‌شهر تصریح کرد: برای پرورش تولید اردک و توسعه این طرح نیاز به حمایت‌های دولت به ویژه اعطای تسهیلات بانکی بلند مدت کم بهره است تا علاوه بر ترغیب و تشویق و ایجاد انگیزه در سایر جوانان به این حرفه و شغل بتوانیم زمینه ایجاد اشتغال جوانان را در این راستا فراهم کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایلام منصوب شد

در حکمی از طرف میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام شریف خدامرادی به عنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایلام منصوب شد.

در مراسم معارفه از خدمات غلامعباس سهرابوندی مدیر سابق این مدیریت تقدیر به عمل آمد.

برندگان مسابقات فوتسال گرامیداشت شهدای جهادگر استان ایلام تجلیل شدند

در این مسابقات که به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان و حمایت کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان ایلام ( سپاه ناحیه ایلام) به مدت ۸ روز برگزار شد ۸ تیم متشکل از کارمندان و مهندسین سازمان جهادکشاورزی استان، جهاد کشاورزی شهرستان ایلام، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل دامپزشکی، سازمان تعاون روستایی، اداره کل امور عشایری، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و تیم کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان ایلام(سپاه ناحیه) حضور داشتند.

بازی های مقدماتی مسابقات در دو گروه شهید مسعود آخوندی و گروه شهید هاشم ساجدی  برگزار شد .

بعد از برگزاری مسابقات نیمه نهایی و نهایی تیم فوتسال شهدای عشایر در فینال این مسابقات بعد از تساوی موفق شد در ضربات پنالتی تیم فوتسال دامپزشکی را شکست دهد و به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد.

در مراسم پایانی با حضور سرهنگ طهماسبی جانشین فرماندهی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، حجت‌الاسلام شاهمرادیان مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی استان و سلیمی مدیرکل امور عشایری استان کاپ قهرمانی جوائز سه تیم برتر و کاپ اخلاق اهدا شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.