مدیر موزه ملی: بیابان لوت یک افتخار جهانی است

0
اشتراک

مدیر موزه ملی: بیابان لوت یک افتخار جهانی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، جبرئل نوکنده روز سه شنبه در مراسم گشایش نمایشگاه فرهنگ های پیش از تاریخ حاشیه بیابان لوت اظهار کرد: ۱۱۰ اثر از مجموعه آثار فرهنگ های حاشیه بیابان لوت را در نمایشگاه فرهنگ های پیش از تاریخ حاشیه بیابان لوت به نمایش گذاشته ایم.
وی افزود: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه در موزه ملی این بود که پس از ثبت بیابان لوت در فهرست میراث جهانی یونسکو، از تلاش معاونت میراث فرهنگی کشور و پژوهشگران این پرونده از آغاز تاکنون تجلیل به عمل آوریم.
نوکنده ادامه داد: درباره بیابان لوت پژوهشگران زیادی ازجمله مستوفی، کابلی، سجادی، هاشمی و غیره در حوزه باستان شناسی و جغرافیا کارهای ارزشمندی داشته اند و حتی جدا از این تحقیقات که در دوره های مختلف میراث انجام شده است تعدادی از باستان شناسان ایتالیایی نیز همکاری های شایسته ای داشتند.
مدیر موزه ملی خاطرنشان کرد: بیابان لوت به عنوان یک میراث طبیعی کمتر مورد توجه علاقه مندان به باستان شناسی و مردم قرار گرفته بود و امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه و ۱۰ مقاله برگزیده از پژوهشگران مختلف که در مجموعه ای منتشر خواهد شد، بتوانیم به این افتخار جهانی ایران ادای دین کنیم.
بیابان لوت در جنوب شرق ایران با وسعتی در حدود ۵۴ هزار کیلومتر مربع به عنوان گرمترین نقطه جهان ( بیش از ۷۰ درجه C ) در سال گذشته به ثبت جهانی در یونسکو رسیده است.
فراهنگ**۱۰۸۵** ۳۰۷۹**خبرنگار: علی اسدی** انتشار دهنده: دهقانی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.