توسعه مشاغل خانگی و شغل های بازار محور نیاز امروز جامعه است

0
اشتراک

توسعه مشاغل خانگی و شغل های بازار محور نیاز امروز جامعه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، لیلا آژیر روز چهارشنبه در اولین جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین در شرکت شهرک های صنعتی کردستان با اشاره به جوان بودن جمعیت و آمار بالای فارغ التحصیل بیکار در استان،اشتغال و کارآفرینی را دغدغه اصلی همه مسئولان کشور دانست.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب اشتغال بانوان و فرصت های شغلی بسیار کم برای بانوان استان گفت: متقاضیان اشتغال بیشتر خواهان استخدام در بخش های دولتی هستند اما استخدام تعداد زیادی از دانش آموختگان در دستگاه های دولتی مقدور نیست.
وی با اشاره به موانع متعدد حوزه اشتغال و کارآفرینی بانوان، هدف از تشکیل انجمن بانوان کارآفرین تحصیلکرده را رفع موانع موجود در اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد.
وی تشکیل بانک بانوان کارآفرین در استان به منظور شناسایی بانوان توانمند و کارآفرین ضروری دانست و گفت: پتانسیل ها و ظرفیت های کارآفرینی استان باید شناسایی شود.
وی با بیان اینکه بانوان توانمند و کارآفرین بضاعت مالی اندک دارند و نیازمند سرمایه هستند گفت: زنان سرپرست خانوار و زنان تحصیلکرده جویای کار در اولویت ویژه قرار دارند.
آژیر آگاه نبودن بانوان به حقوق خود، ضعف آگاهی های، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و آموزش های نابرابر را از مشکلات بانوان استان عنوان کرد و گفت:برخی مشکلات بانوان کارآفرین مربوط به مسائل فرهنگی و نگرش آنها به اشتغال و کارآفرینی تنها با نگرش استخدام در مراکز دولتی است.
وی آموزش و مهارت افزایی، بازاریابی و فروش محصولات کارآفرینان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: هدف ما از ارائه آموزش حمایت از بانوان کارآفرین و توانمند ایجاد اشتغال، درآمدزایی و فروش محصولات آنهاست.
وی هدف اصلی ارائه آموزش با کارآفرینان را ایجاد اشتغال، درآمدزایی و فروش محصولات عنوان کرد و افزود: توسعه اشتغال و کارآفرینی بانوان استان نیازمند همکاری و حمایت همه ادارت ذیربط است.
وی تشکیل سند بالا دستی اشتغال بانوان استان ضروری دانست و افزود: برای هدفگذاری ۵۰ درصد بانوان نیازمند سند بالا دستی هستیم.
وی با اشاره به اینکه برخی مشاغل نیازمند ایجاد کارگاه هستند گفت:نبود فضای کار، عدم فروش محصولات تولیدی بزرگترین مشکل بانوان کارآفرین استان است.
در این جلسه بر انعقاد تفاهم نامه مدیریت بانوان استانداری با شرکت های شهرک های صنعتی و ایجاد بازارچه های خود اشتغالی نمایشگاه ها از سوی کارگروه بانوان و خانواده و واگذاری زمین و واحد کارگاهی برای بانوان کارآفرین تاکید شد.
۷۳۵۲/ ۳۰۲۰
**خبرنگار: شیوا اردلان منش/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.