توسعه فرهنگ کار اساس اقتصاد مقاومتی است/ در اقتصاد اسلامی انحصار نداریم

0
اشتراک

توسعه فرهنگ کار اساس اقتصاد مقاومتی است/ در اقتصاد اسلامی انحصار نداریم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبر آزاد، آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در هشتمین همایش سیره علوی که به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان برگزار شد، گفت: توسعه فرهنگ کار اساس اقتصاد مقاومتی است و مقدس شمردن کار اقتصادی از اولین اصول اقتصاد مقاومتی است.

وی اعتماد به خود در ابعاد اقتصاد فردی و اجتماعی را از دیگر اصول اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: باید جامعه را عادت دهیم که روی پای خود بایستد چرا که اگر چشم مانت به دیگری باشد به جایی نخواهیم رسید و این امر در روایات مورد تاکید قرار گرفته است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با بیان اینکه صرفه جویی و قناعت از دیگر اصول اقتصاد مقاومتی است، افزود: صرفه جویی باید اساس زندگی ما باشد و مردم را به این امر تشویق کنیم.

اراکی با تاکید بر ضرورت فعال بودن تولید در جامعه گفت: باید ارتباط نزدیکی بین تولیدکنندگان وبازار وجود داشته باشد و این امر رکود را از بین می برد.

وی با بیان اینکه بر خلاف اقتصاد سرمایه داری، در اقتصاد اسلامی انحصار نداریم، گفت: یکی از دلایل کمبود اشتغال در جامعه انحصاری کردن کارهاست و ایجاد اشتغال در جامعه در گرو منحصر نکردن اقتصاد آن است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با اشاره به اینکه بازنشستگی در کار اقتصادی اشتباه است و اشتغال باید در خانه ها وجود داشته باشد، ادامه داد: یکی از مشکلات اقتصادی ما در جامعه بالا بودن هزینه تولید است، در صورتی که چنانچه صنایع دستی یا صنایع کلان در سطح خانواده ها صورت بگیرد علاوه بر افزایش تولید هزینه آن نیز کاهش پیدا می کند.

اراکی پشتیبانی از کشاورزی و دام پروری، ترویج و تسهیل تجارت و جلوگیری از رکود و تجمیع سرمایه ها را از دیگر اصول اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: سود دهی در بانک ها تنها به جمع های مخصوص و ویژه ای اختصاص دارد در صورتی که بانک ها باید به عنوان یک واسط بین سرمایه گذار و صنعت نقش آفرینی و امر سرمایه گذاری را تسهیل کند

وی تاکید کرد: بانک ها باید باعث فعال سازی سرمایه گذاری و سرمایه در گردش و نه تجمیع سرمایه باشند چرا که به فرموده امام علی(ع) هیچ میراثی بدتر از پول خاموش و صامت نیست که انسان از خود به جای می گذارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.