سه کارشناس میراث فرهنگی بانه در درگیری باقاچاقچیان زخمی شدند

0
اشتراک

سه کارشناس میراث فرهنگی بانه در درگیری باقاچاقچیان زخمی شدند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، شامگاه روز دوشنبه ۱۳ دی ماه طی بازدید کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه از محل حفاری غیر مجاز صورت گرفته شده در آثار تاریخی مربوط به روستای شرگه  از توابع این شهرستان، با آثار مربوط به جرم مواجه شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان به خبرنگاران گفت: این کارشناسان برحسب وظیفه قانونی خود اقدام به ضبط آثار مربوط به حفاری غیر مجاز کردند و پس از صورتجلسه کردن آنها شرح واقعه و ضبط ابزارآلات غارتگران آثار فرهنگی و تاریخی، در حین بازگشت با کمین غارتگران روبه رو شدند.

سید محسن علوی ادامه داد: پس از درگیری شدید مسلحانه دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بانه و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی در حین انجام ماموریت به شدت زخمی می شوند و حال دو تن از آنان به دلیل شدت جراحات وارده وخیم است.

وی اضافه کرد: غارتگران پس از زخمی کردن کارشناسان میراث فرهنگی اقدام به واژگونی خودرو آنان کرده و طی همین درگیری هم علاوه بر تخریب ماشین، متاسفانه دو انگشت دست عضو انجمن میراث فرهنگی بانه قطع می شود.

وی اعلام کرد: غارتگران مواریث فرهنگی و تاریخی شناسایی شده و اقدامات اولیه برای دستگیری این افراد در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: همچنین کارشناسان آسیب دیده هم اکنون در بیمارستان صلاح الدین ایوبی این شهرستان بستری هستند .

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.