ایجاد موزه تئاتر در تبریز

0
اشتراک

ایجاد موزه تئاتر در تبریز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، بابک نهرین شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران از حمایت خانواده هنرمندان برای ارایه اسناد و مدارک برای ایجاد موزه تئاتر در تبریز خبر داد و افزود: خانواده های هنرمندانی که تئاتر تبریز در گذشته مدیون آنهاست برای ایجاد موزه تئاتر در تبریز قول مساعد برای همکاری را داده اند و استقبال خوبی از سوی خانواده هنرمندان انجام شده است.

وی از امضای تفاهم نامه تبادل فرهنگی تئاتر میان کشور باکو و آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: این تفاهم نامه حدود یک ماه گذشته در جمهوری آذربایجان انجام شده این تفاهم نامه در ۱۱ بند است که یکی از مهم ترین بندهای این تفاهم نامه بازدید دانشگاه ها، اجراهای مشترک و ترجمه نمایش نامه ها در باکو و انتشار آنهاست.

رئیس خانه تئاتر آذربایجان شرقی همچنین در ادامه از حضور نمایش آنایوردوم آذربایجان در باکو خبر داد.

نهرین با اعلام این خبر افزود: تفاهم نامه فی ما بین خانه تئاتر با انجمن فیلم استان امضا شده است و طبق تفاهم نامه قرار است فیلم تئاترها از تلویزیون پخش شود.

وی همچنین در ادامه از انتشار نشریه داخلی «تکم» در تبریز خبر داد و افزود: این نشریه در سال های گذشته منتشر می شد که متاسفانه مدتی انتشار این نشریه متوقف شده بود که قرار است این نشریه دوباره منتشر شود.

رئیس خانه تئاتر آذربایجان شرقی از حضور و اجرای روزانه چهار نمایش در سالن های نمایش خانه تئاتر تبریز خبر داد و افزود: سالن بلک باکس خانه تئاتر استان به نام استاد قبه زرین مزین شده است.

نهرین با بیان اینکه در حال حاضر با اجرای نمایش ها در موضوعات مختلف مردم حق انتخاب تاتر را دارند، اظهار داشت: در حال حاضر نمایش های فولکلور، خارجی و ایرانی و همچنین در دیگر ژانرها نمایش ها اجرا می شود و مردم به انتخاب خود می توانند به تماشای این نمایش ها بنشینند.

وی با بیان اینکه جایگاه تئاتر در کشور حفظ شده است، افزود: در حال حاضر تئاتر استان حرکت خوبی می کند، اما ای کاش مسئولان نیز تئاتر را برای خود دغدغه کنند.

رئیس خانه تئاتر آذربایجان شرقی خواستار حمایت مسئولان استانی شد و گفت: در برخی استان های کشور از جمله آمل و خراسان رضوی بهترین امکانات در اختیار مسئولان تئاتر و هنرمندان قرار داده شده است، اما تاکنون در تبریز سالن استاندارد در شان مردم تبریز وجود ندارد و مسئولان به قول همکاری می دهند اما ما در عمل شاهد هیچ حمایتی نیستیم.

نهرین با بیان اینکه در کشور به تئاتر تبریز نگرش مثبت و خوبی وجود دارد، اظهار داشت: از نظر استانی جایگاه تئاتر تبریز افت کرده است  و بازیگران ما از تبریز به شهرهای دیگر مهاجرت کرده اند که متاسفانه حال هنر در شهر ما خوب نیست و در حال حاضر بازیگران ما در کافه  فعالیت می کنند و یا راننده تاکسی هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت تئاتر تبریز بسیار اسفناک است، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از هنرمندان با تئاتر قهر کرده اند و تنها حمایت ما از این هنرمندان دعوت آنها به ادامه فعالیت هایشان است و مشکل بودجه تئاتر تبریز را باید مسئولان حل کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.