ارومیه به عنوان دومین شهر کشور صاحب امتیاز صدور ویزای الکترونیک شد

0
اشتراک

ارومیه به عنوان دومین شهر کشور صاحب امتیاز صدور ویزای الکترونیک شد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصر ایران از افتتاح اعطای امتیاز دفتر صدور ویزای الکترنیک به فرودگاه ارومیه  توسط وزارت امور خارجه خبر داد.

روح الله حضرت پور در تشریح این خبر گفت: این مجوز و امتیاز مهم با پی گیری ها و درخواست اینجانب و تلاش و موافقت آقای قشقاوی معاون امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه برای دومین بار در کشور به ارومیه اعطا شد.

وی افزود: این دفتر برای خارجیانی که از تمام نقاط دنیا بدون روادید وارد ایران و ارومیه میشوند، به مدت سه ماه روادید صادر خواهد  کرد.

حضرت پور گفت: این موضوع در شهریور ماه سال جاری و در حاشیه جشنواره انگور ارومیه رسما از سوی معاون وزیر اعلام شده بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این امتیاز برای استان امتیاز بسیارمهمی محسوب میشود، چرا که این اقدام موجب افزایش گردشگران، تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی به آذربایجان غربی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین روادید فرودگاهی بخاطر ملاحظات امنیتی به تعدادی از کشورها صادر نمی شود و اتباع آن کشور ها باید به نمایندگی جهوری اسلامی در خارج از کشور یعنی سفارت ها و وسرکنسولگری ها مراجعه کنند، یکی از این کشور ها عراق است.

حضرت پور ادامه داد: وزارت امور خارجه همچنین با توجه به شرایط ویژه مرزی استان اجازه صدور این روادید از ارومیه را نسبت به مسافران، گردشگران و سرمایه گذاران عراقی اعطا کرده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این امتیازات بدون شک در رونق کسب و کار استان تاثیرگذار خواهد بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.