تقابل گل محمدی با تیم سابقش در جهنم وطنی

0
اشتراک

تقابل گل محمدی با تیم سابقش در جهنم وطنی

به‌ گزارش ‌ایسنا، پس ۲۳ روز تعطیلی، رقابت‌های لیگ آزادگان دوباره از سر گرفته می‌شود. در این مدت سه هفته‌ای اغلب تیم‌ها با تغییرات زیادی مواجه شدند و اتفاقات غیرمنتظره زیادی رخ داد. از جایگزین شدن یحیی گل محمدی به جای فیروز کریمی در اکسین البرز تا تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌یی مهدی پرهام که از بی‌علاقگی برای تیم‌داری یک شبه نظرش عوض شد و دوباره حاضر به خرج کردن برای نساجی مازندران شد.

از دیگر اتفاقات لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌توان به بلاتکلیفی ادامه‌دار راه‌آهن یزدان اشاره کرد که دیگر مهدی پاشازاده را هم روی نیمکت خود نمی‌بیند. تیم‌های جنوبی هم در این تعطیلات روی نیمکت خود دچار تغییر شدند و یک بختیاری‌زاده رفت و یک بختیاری‌زاده دیگر وارد گود رقابت‌ها شد. در تیم نفت مسجد سلیمان سهراب بختیاری‌زاده جای خود را به حافظی داد و در ادامه بی‌ثباتی‌های استقلال اهواز که در فاصله یک نیم فصل به پایان لیگ آزادگان، بیش‌تر افراد این تیم را از پیش سقوط کرده می‌دانند، سیاوش بختیاری‌زاده به نیمکت استقلال اهواز بازگشت.

بادران تهران – سپیدرود رشت

این بازی تقابل دو تیمی است که یکی سودای صعود به لیگ برتر در ذهن می‌پروراند و دیگری (بادران) برای قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان نقشه می‌کشد. سپیدرود و بادران از جمله تیم‌هایی بودند که از تعطیلات نیم فصل نهایت استفاده را کردند و پس از پایان نیم فصل با قدرت به آماده‌سازی تیم شان برای ادامه رقابت‌ها پرداختند.

البته بادرانی‌ها در پایان نیم فصل نخست با برکنار کردن اکبر میثاقیان، محمد ربیعی را برای سمت سرمربیگری تیم‌شان انتخاب کردند.

در حال‌ حاضر، سپیدرود با ۳۴ امتیاز و چهار امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول رده‌بندی یعنی ملوان در صدر جدول قرار گرفته است و بادران با ۲۴ امتیاز در رده هشتم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

نساجی مازندران – اکسین البرز

این بازی تقابل دو تیمی است که در تعطیلات نیم فصل همه را غافلگیر کردند. نساجی مازندران که تا ابتدای این هفته تمریناتش تعطیل بود، سرمربیش مشخص نبود، بازیکنان هیچ پولی دریافت نکرده بودند و مالکش علاقه‌ای به تیم‌داری نداشت، با تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای مهدی پرهام که یک‌شبه علاقه‌مند به تیم‌داری شد، در فاصله یک هفته به شروع نیم فصل دوم، تازه سرمربیش را شناخته، بازیکنان ۴۰ درصد از قراردادشان را گرفتند و وارد بازار نقل‌ و انتقالات شده تا جای خالی بازیکنان زیادی که در این چند وقت از دست داده را پر کند.

در سوی دیگر میدان، اکسین البرز قرار دارد که توانست با یک انتقال بزرگ، نگاه فوتبال دوستان را هر چه بیش‌تر به سمت لیگ یک معطوف کند. آن‌ها یحیی گل محمدی را جانشین فیروز کریمی کردند تا خودشان را برای حضور قدرتمند در نیم فصل دوم آماده کنند و در نهایت به لیگ برتر صعود کنند.

این تیم که ۱۸ ماه از تاسیسش می‌گذرد خیلی زود خودش را سر زبان‌ها انداخته است. از احتمال تبانی در دیدار پایانی فصل گذشته لیگ دسته دوم فوتبال کشور گرفته تا راضی کردن یحیی گل‌محمدی برای مربیگریش در لیگ یک!

به‌ هر حال تقابل یحیی گل محمدی با تیم سابقش در روزی که احتمالا ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر جایی برای سوزن انداختن ندارد، می‌تواند اتفاقات جالبی رقم بزند و شاهد بازی جذابی باشیم. در حال‌ حاضر نساجی قائمشهر با ۲۸ امتیاز در رده چهارم و اکسین البرز با ۲۳ امتیاز در رده دهم جدول رده‌بندی قرار دارند.

ملوان بندر انزلی – آلومینیوم اراک

ملوان و آلومینیوم از تیم‌های با ثباتی هستند که نیم فصل اول تا دوم را بی سر و صدا دنبال کردند و تنها به تقویت تیم‌شان پرداختند. ملوان که با هدایت محمد مایلی کهن و استفاده از بازیکنان جوان و جویای نام نتایج خوبی را کسب کرده و توانست به نایب قهرمانی نیم فصل برسد امیدوار است با ادامه روند خوبش در نیم فصل دوم، در نهایت به لیگ برتر باز گردد تا دوری این تیم با رقابت‌های لیگ برتر یک سال بیش‌تر طول نکشد.

آلومینیوم اراک هم در نقل‌ و انتقالات نیم فصل با جذب بازیکنانی نظیر ارشاد یوسفی خیلی خوب تیمش را تقویت کرده و برای رقبایش در نیم فصل دوم خط و نشان کشیده است. شاگردان مهابادی در پایان نیم فصل اول با ۲۳ امتیاز در رده یازدهم قرار گرفتند.

گل گهر سیرجان – راه آهن یزدان

شاگردان وینگو بگوویچ در تیم گل گهر سیرجان پس از این که در برهه‌ای از نیم فصل اول دچار افت شده بودند با پیروزی در دو بازی از سه بازی آخرشان توانستند به رده سوم جدول رده‌بندی برسند. گل گهر از تیم‌هایی است که توانسته در تعطیلی‌های نیم فصل خیلی خوب خودش را برای نیمه دوم رقابت‌ها آماده کند. البته بگوویچ به‌خاطر حواشی که در آخرین دیدار تیمش مقابل فولاد یزد اتفاق افتاد با محرومیت دو جلسه‌ای روبه‌رو شده و از همراهی تیمش در این دیدار محروم است.

در مقابل راه‌آهنی قرار دارد که هنوز هم بلاتکلیف و در اختیار دادستانی است. این تیم تا الان تعدادی از بازیکنان اصلی و سرمربی خودش را از دست داده است. در حال‌ حاضر فرشید استحقاری که سابقه کار با اکبر میثاقیان در بادران تهران را دارد، روی نیمکت راه‌آهن نشسته است. باید دید استحقاری در اولین تجربه‌اش روی نیمکت راه‌آهن در مقابل یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ یک چه کاری از پیش می‌برد.

پیش از شروع نیم فصل دوم لیگ یک، گل گهر سیرجان با ۲۹ امتیاز در رده سوم و راه‌آهن یزدان با ۲۵ امتیاز در رده هفتم قرار گرفته است.
 

برنامه کامل بازی‌های هفته هجدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور (آزادگان) به شرح زیر است: 

* خیبر خرم‌آباد – فولاد یزد / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه  تختی خرم آباد

داوران: عقیل جهانبازی – محمدرضا طالبی – حمید نادری – میثم حیدری – ناظر: رامین عرفانیان  

* گل‌گهر سیرجان – راه‌آهن یزدان / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه  اختصاصی گل گهر سیرجان   

داوران: علی اصغر مومنی – رضا حیدری – احسان تیموری – احمد محمدی – ناظر: سعید بطحایی

* مس رفسنجان – پارس جنوبی جم / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه رفسنجان  

 داوران: جواد رحیم‌زاده – حامد صفایی – امرالله طراح – هادی مسلمی – ناظر: فرشید فرح‌نیا

*نساجی مازندران – اکسین البرز / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه قائمشهر

داوران: علی میرغفاری – حسین سلیمانی – محمدعلی پورمتقی – مرتضی عابدی – ناظر: علی‌اکبر جهانی

* فجرسپاسی شیراز – مس کرمان / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه دستغیب

داوران: جواد شرفی – رحیم حاجی‌پور – ولی کاووسی – نبی‌الله پورخلف – ناظر: امیربهنام نقوی

* ملوان بندرانزلی- آلومینیوم اراک / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه تختی انزلی 

داوران: ناصر جنگی – علیرضا شهری – رضا نجفی – رضوان سرشار – ناظر: حبیب‌اله شیرازی

* بادران تهران – سپیدرود رشت / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه کارگران تهران

داوران: علی بای – مهدی سیفی – میلاد قاسمی – مجید پورعلی – ناظر: صادق نوری

* استقلال اهواز – خونه به خونه مازندران / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه اهواز

داوران: شاهو اصلانی – کوروش کریمی – امید افخمی – اشکان رضایی مقدم – ناظر: فرشید افشار

* ایران‌جوان بوشهر – نفت مسجدسلیمان / ساعت ۱۴:۰۰ ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر

داوران: کوپال ناظمی – بابک خسروی – امیر فلاح – عباس صادقی – ناظر: زاهد بحرینی

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.