شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل حمایت می‌شوند‌

0
اشتراک

شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل حمایت می‌شوند‌

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهروز رزمی ظهر امروز در هشتمین نشست حوزه کسب و کار و فناوری اطلاعات در اردبیل اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری ان نشست‌ها بتوانیم خروجی مناسب و مطلوبی داشته باشیم، چرا که در غیر این صورت حتی اگر صدها و هزاران نشست هم در این حوزه برگزار شود ولی طالبی نداشته باشد، به طور حتم بدون بازده و خروجی خواهد ماند.

وی افزود: تمامی سعی و تلاش خود را داریم که طرحهای دانش‌بنیان را تا حد امکان و با همکاری مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مربوطه حمایت کنیم تا از این طریق بتوانیم این طرح‌ها را به مرحله تجاری‌سازی برسانیم و شاهد رسیدن به پیشرفت‌ها و توسعه‌های قابل توجهی در تمامی عرصه‌ها باشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که کشور ایران دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی در تمامی زمینه‌ها است که متاسفانه به صورت مطلوب و قابل قبول از آن استفاده نشده است، ولی اگر بتوانیم از ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشورمان به طور مطلوب استفاده کنیم، به طور حتم از بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز بالاتر خواهیم بود.

رزمی تصریح کرد: امیدواریم مشکلات تحصیلی افراد از ابتدا ریشه‌یابی شود تا هر وقت در زمینه کار و تخصص به کسی نیاز داشته باشیم، بتوانیم به آسانی به آن دست یابیم، چرا که هم‌اکنون شاهد این هستیم که در جامعه فارغ‌التحصیلان فقط تحصیلات آکادمیک و بدون بازده دارند.

وی بیان کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که دیگر چیزی به نام استخدام  وجود ندارد و نباید انتظار داشته باشیم که پس از فارغ‌التحصیلی در یک مکان دولتی شروع به فعالیت خواهیم کرد که به همین دلیل باید برای ایجاد اشتغال خود دست به کار شویم و تمامی تلاش خود را برای ایجاد کارآفرینی و کسب و کار انجام دهیم.

دوره‌های پودمانی برای حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان در اردبیل برگزار شود‌

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل نیز گفت: انتظار می‌رود که برای ارائه آموزش‌های لازم به شرکتهای دانش‌بنیان، دوره‌های پودمانی برای حمایت از این شرکتها در اردبیل برگزار شود.

‌داریوش لطیفی ‌اظهار داشت: انتظار می‌رود که برای ارائه آموزش‌های لازم به شرکتهای دانش‌بنیان، دوره‌های پودمانی برای حمایت از این شرکتها در اردبیل برگزار شود تا بتوانیم از این طریق از ظرفیتهای شرکتهای دانش‌بنیان به نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود: نیاز است که دانشگاهها در آموزشهای خود به صورت آکادمیک تجدیدنظر کنند و همانطور که در سایر کشورها دروس به صورت عملی تدریس می‌شود در کشور ما نیز به این ترتیب باشد که فرد پس از فارغ‌التحصیلی بتواند برای خود کسب و کار و کارآفرینی فراهم کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود از ظرفیت افراد مرتبط با تخصص و تجربه آنان استفاده شود، چرا که در این صورت نتایج مفید و مطلوبی را در ادامه به دنبال خواهد داشت و سبب رشد و توسعه استان اردبیل خواهد شد.

لطیفی بیان کرد:‌ دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل درصدد است آموزشها را تا حد امکان از حالت تئوری به عملی تبدیل کند که در این راستا برگزاری کارآموزی‌ها را همزمان با کاربینی در دستور کار خود قرار داده است و در این زمینه امیدواریم مسئولان و دستگاههای مربوطه حمایت و همکاریهای همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: متاسفانه اشتغال در حال حاضر به یکی از بزرگترین معضلات جامعه تبدیل شده و ما را با مشکلات و دغدغه‌های بزرگ و اساسی روبرو کرده است که امیدواریم با راه‌اندازی و ترویج کسب و کارها و کارآفرینی‌ها بتوانیم مشکلات جامعه و مردم را مورد توجه قرار داده و علاوه بر آن مشکل اشتغال را تا حد امکان کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل افزود: زمانی کامپیوترها صرفا وسیله‌ای برای درآوردن آمار و ارقام و انجام محاسبات بودند، ولی هم‌اکنون این دستگاهها بیشتر در حوزه ارتباطات فعال هستند و ما شاهد موفقیتهای بسیار بزرگی در این زمینه هستیم که در همین راستا به طور حتم با استفاده از همین مورد می‌توانیم سبب ترویج کارآفرینی و اشتغال‌زایی در سطح استان اردبیل باشیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.