شهر خوب ساختنی است/ زباله های ورودی شهر بندرعباس جمع آوری شد

0
اشتراک

شهر خوب ساختنی است/ زباله های ورودی شهر بندرعباس جمع آوری شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ قطعا یکی از ویژگی های یک شهر خوب، داشتن فضایی تمیز و بدون زباله می باشد و برای هر کسی که بخواهد به سفر برود، ورودی شهر نمایانگر وضعیت پاکیزگی یا عدم پاکیزگی آن شهر خواهد بود و در دید مسافران تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

متاسفانه ورودی شهر بندرعباس در خطوط شمالی چه محور چهچکور به بندرعباس و چه محور بلوار راه آهن از نظر زیبایی به بدترین شکل ممکن می باشند و متاسفانه این ورودی ها مخصوصا ورودی بلوار راه آهن با رها شدن زباله ها و همچنین نخله های ساختمانی زشت تر نیز شده است.

 

در اقدامی جالب توسط جمعی از ورزشکاران استان به رهبری عادل آخوندی، مدیر گروه پرچمداران سلامت استان هرمزگان به یاری شهر شتافتند و در حد توان دین خود را به شهرشان ادا نمودند.

 

عادل آخوندی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف گروه ما در کنار ورزش، حفظ محیط زیست نیز می باشد، با جمعی از دوستان تصمیم گرفتیم تا این هفته به پاکسازی زباله های رها شده در ورودی شهر بندرعباس بپردازیم و خداوند را شاکرم که دوستان با وجو اینکه مسیر از مرکز شهر فاصله داشت اما خودشان را به این مکان رساندند و در حد امکان زباله های ورودی شهر را جمع آوری نمودند.

 

این فعال فرهنگی افزود: درست است که وظیفه جمع آوری زباله ها و بهسازی محیط شهری بر عهده شهرداری است اما تمامی شهروندان باید خود را در این خصوص مسئول بدانند و به کمک شهرداری ها بیایند هم در بحث فرهنگسازی برای رها نکردن زباله در طبیعت و هم در بحث جمع آوری زباله های رها شده در محیط زیست شهرمان و در این خصوص ورزشکاران بندرعباسی پیش قدم شده اند.

 

آزیتا غفاری یکی از بانوان حاضر در طرح جمع آوری زباله های ورودی شهر گفت: من با این هدف در این برنامه شرکت نموده ام تا بتوانم به عنوان عضوی کوچک در خانواده بزرگ ورزش شهرمان گامی در جهت بهبود و اصلاح زیست محیطی بردارم و چون خودم در همین شهر زندگی می نمایم باید نسبت به محیط زیست شهرم مسئولیت پذیر باشم.

 

این بانوی ورزشکار در پایان افزود: برای داشتن شهری تمیز نباید چشممان منتظر باشد معجزه ای رخ دهد یا تمام امیدمان به خدمات شهرداری باشد، بلکه با دست به دست هم دادن می توانی مبهترین و زیباترین شهر را با دست خودمان بسازیم و این آرزویی دست نیافتنی نخواهد بود و به همت مردم و مسئولین در آینده ای نچندان دور شاهد شهری نمونه خواهیم بود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.