علت مرگ و میر کلاغ های تلف شده در سبزوار سوء تغذیه است

0
اشتراک

علت مرگ و میر کلاغ های تلف شده در سبزوار سوء تغذیه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، دکتر ولی الله جغتایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با نمونه برداری از سه کلاغ مرده و یک کلاغ نیمه جان که از میدان کارگر سبزوار جمع آوری شد، بیماری آنفلوآنزای مرغی مشاهده نشد.
وی ادامه داد: علت مرگ کلاغ ها در دست بررسی است اما با توجه به بهبودی حال کلاغ نیمه جان پس از تغذیه مناسب، احتمال می رود گرسنگی و سرما علت این اتفاق است.
جغتایی گفت: با توجه به بروز مواردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی نقاط کشور یک تیم دامپزشکی نقاط مختلف شهرستان سبزوار را به منظور رصد شیوع احتمالی این بیماری پایش می کند.

*شکار پرندگان در سبزوار ممنوع شد
رئیس حفاظت محیط زیست استان سبزوار نیز گفت:‌ به دلیل احتمال شیوع بیماری آنفلونزای فوق حاد طیور در برخی از نقاط کشور، شکار پرندگان در این شهرستان ممنوع شد.
علیرضا صادقی افزود: در راستای حفاظت از سلامت عمومی مردم در مقابل این بیماری، صدور پروانه شکار برای هرگونه پرنده وحشی ممنوع است.
وی ادامه داد: مردم با مشاهده هر گونه موارد مشکوک در پرندگان و تلف شدن آنها مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست و دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.
بیماری آنفلوانزای پرندگان یکی از بیماریهای مهم در ماکیان و سایر پرندگان به شمار می رود و پایش و مراقبت می تواند نقش مهم و به سزایی در پیشگیری و کنترل این بیماری در جمعیت طیور داشته باشد.
مرکز شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
۸۱۴۵/۷۵۰۰/۶۰۱۲خبرنگار:حمیددلاوری هروی **‌انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.