آغاز اجرای «طرح خود مراقبتی» از ادارات استان سمنان

0
اشتراک

آغاز اجرای «طرح خود مراقبتی» از ادارات استان سمنان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمود قنبری عصر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سمنان اظهار داشت: امروز انتشار برخی اطلاعات درباره بیماری‌ها و احتمال شیوع و نیز علائم آن در شبکه‌های فضای مجازی سبب نگرانی مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه این شبکه‌های فضای مجازی ضمن انتشار علائم بیماری‌ها، متأسفانه در برخی موارد به‌اشتباه، راهکارهای مقابله با آن و نیز نسخه‌های درمان این بیماری‌‌ها تجویز می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان با اشاره به اینکه این اقدام شبکه‌های اجتماعی سبب سلب آرامش روحی و روانی شهروندان می‌شود گفت: باید تلاش شود تا از ظرفیت این شبکه‌ها برای امر پیش‌گیری از بیماری‌ها و خود مراقبتی افراد استفاده شود.

قنبری با تأکید بر لزوم اجرای طرح خود مراقبتی در استان سمنان عنوان کرد: این طرح از طرح‌های مؤثر حوزه سلامت است که می‌بایست در استان سمنان به‌خوبی اجرا شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح خود مراقبتی باید از دستگاه‌های اجرایی دولتی و شرکت‌های خصوصی استان سمنان آغاز شود؛ بر ضرورت ترویج خود مراقبتی فردی و اجتماعی در جای‌جای این استان تأکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان با اشاره به لزوم توجه مردم به پرهیز از مواد غذایی مضر و زیاده‌روی در مصرف برخی مواد خوراکی، به سرانه بالای مصرف مواد چرب، نمک، شکر و شیرینی در جامعه نسبت به میزان استاندارد آن اشاره اصلاح الگوی غذایی شهروندان و فرهنگ‌سازی در این زمینه را خواستار شد.

به گفته قنبری، افزایش تحرک در جامعه و ورزش کردن نیز می‌تواند به‌عنوان یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از انواع بیماری‌ها باشد و باید به آن توجه ویژه شود.

۹۳ درصد سمنانی‌ها پرونده الکترونیک سلامت دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان نیز از تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۹۳ درصد از مردم این استان خبر داد.

مهدی شادنوش اضافه کرد: از این حیث استان سمنان جزو استان‌های برتر و پیشروی کشور محسوب می‌شود و این مهم با تلاش همه متصدیان حوزه سلامت استان سمنان محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در راستای اجرای طرح بزرگ و ملی تحول سلامت اجرایی شده است اضافه کرد: با ثبت اطلاعات شهروندان استان سمنان در سامانه الکترونیکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در هر نقطه از کشور برای آنان تسهیل شده و پزشکان در هرجای کشور با استفاده از این سامانه به سابقه پزشکی افراد دسترسی خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از مرگ‌ومیرها در کشور به علت‌های غیر واگیر است اضافه کرد: پیشگیری و خود مراقبتی تأثیر بسیار زیادی در سلامت جامعه خواهد داشت.

به گفته شادنوش، ترویج فرهنگ خود مراقبتی در جامعه برای رسیدن به جامعه‌ای سالم و پیشگیری از بیماری‌ها بسیار مهم و ضروری است.

وی همچنین بر ضرورت تخصیص اعتبارات بیشتر به طرح‌ها و برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان در استان و کشور تأکید کرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.