ورشکستگی بیش از ۶۰ درصد خرازی‌ها

0
اشتراک

ورشکستگی بیش از ۶۰ درصد خرازی‌ها

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یزدان حسن پور رئیس اتحادیه خرازان نوشهر در گفتگو با خبرنگار رازق، رکود را اهرم فشار بر زندگی مردم عنوان کرد و گفت: رکود حاکم بر بازار مختص شغل خاصی نیست و بصورت زنجیروار از راننده تاکسی گرفته تا متصدی بانک را درگیر کرده است.

وی ادامه داد: شرایط حاکم بر بازار باعث شده ۶۰تا۷۰درصد تولیدی ها ورشکست و افراد از شغل خود برکنار شوند.

رئیس اتحادیه خرازان نوشهر رکود را عامل زیر بار نزول رفتن مردم دانست و گفت: افراد پول نقد در دست ندارند و مجبور به کشیدن چک میشوند و برای پاس کردن چک و بدهی خود متوسل به بانک ها یا افراد نزول خوار که باهم فرقی هم ندارند می شوند و این باعث می شود بدهی روی بدهی بیاورند.

حسن پور با اشاره به نوسان صعودی قیمت اجناس، گفت: قیمت دلار بر روی کالاهای وارداتی و داخلی تاثیر گذاشته و این افزایش قیمت حدود ۲هفته ای است که از برگه A4آغاز شده است.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: برای سفارش و خرید کالا زنگ که میزنیم یا جواب درست نمی دهند یا سفارشی قبول نمی کنند و منتظرند اجناس گران تر شود.

رئیس اتحادیه خرازان نوشهر گفت: این گونه سواستفاده گری ها باعث تشدید در افزایش قیمت ها و فشار بر زندگی مردم می شود.

حسن پور ارتباط و عملکرد مردم با بانک ها را بسیار بد بیان کرد و افزود: به محض درخواست تسهیلات بانک پرینت ۲_۳ماهه اخیر برای چک کردن گردش مالی را دریافت می کند در حالی که اگر گردش مالی خوبی داشتیم با این شرایط سخت درخواست وام نمی کردیم!

رئیس اتحادیه خرازان نوشهر در خصوص افزایش سود مضاربه ها، گفت: قبلا برای مضاربه ای ۶میلیون تومانی ۵درصد را بلوکه می کردند که  از سودی که  می گرفتند کسر می کردند ولی الان ۱۵درصد را بلوکه می کنند.

وی در خصوص مالیات ها اظهار کرد:سنگینی بار مالیات بر دوش قشر ضعیف جامعه است و سرمایه داران مالیاتی پرداخت نمی کنند.

حسن پور با بیان اینکه دولت باید پیش از آنکه شرایط بدتر شود فکری به حال معشیت مردم کند، خاطرنشان کرد: مردم به معنی واقعی کلمه اقتصاد مقاومتی را پیاده می کنند و بشدت در حال  مقاومت هستند اما دولت هم باید در این بین حرکتی از خود نشان دهد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.