مسئولان دستگاه‌های اجرایی از تفکر کارآفرینان استفاده کنند

0
اشتراک

مسئولان دستگاه‌های اجرایی از تفکر کارآفرینان استفاده کنند

سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، در زمینه فعالیت‌های گروه بهداشتی فیروز که توسط معلولان استان اداره می‌شود اظهار داشت: عملکرد مدیرعامل گروه بهداشتی حجت را بر بسیاری از صنعت‌گران، مسئولان، مدیران وزارتخانه‌ها، مدیران بهزیستی و مدیران بین‌المللی تمام کرد و نشان داد که در این شرایط نیز می‌توان کار کرد.

کلانتری افزود: این واحد تولیدی معلولان را به اشتغال گرفته، به آنها حقوق و مزایای منطبق با تعاریف اداره کار پرداخت می‌کند، مزایای فوق‌العاده کار می‌دهد و مانند سایر واحدها مالیات می‌پردازد و در شرایطی که خیلی از واحدها در رکود هستند این واحد افزایش فروش داشته و کار خود را توسعه می‌دهد.

وی با بیان اینکه شرکت فیروز انعکاس دهنده‌ مدیریت مدبرانه‌ اقتصادی است تصریح کرد: این واحد تولیدی توکل، امید و عشق صادر می‌کند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین همچنین با تاکید بر این مطلب که مدیریت سیدمحمد موسوی در فیروز نگاه جامعه به معلول را از «نان‌خوری به نان‌آوری» تغییر داده است ادامه داد: جای افتخار دارد که این مجموعه معلولان را وارد فضای کسب‌وکار کرده و به آنها لبخند، احساس موثر بودن و رضایت واقعی بخشیده است.

کلانتری گفت: معلولان قطعا توانایی‌های بالایی دارند و هنر احیای این توانایی‌هاست و وقتی نگاه ترحم‌برانگیز را از معلول برداریم او می‌تواند از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کند.

وی با تاکید بر این مطلب که سیدمحمد موسوی کارآفرین برتر استان قزوین شایستگی مدیریت در سطوح بالای کشوری را دارد بیان کرد: عملکرد سیدمحمد موسوی حاصل یک تجربه موفق بوده و سرمایه‌ وی تفکر اوست که متاسفانه سازمان بهزیستی از این نوع تفکر بی‌بهره است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: فیروز باید به کارگاهی برای ترویج اشتغال، اندیشه، تحرک و حتی غیرت برای برخی از مسئولان تبدیل شود.

کلانتری با تاکید بر لزوم تکثیر تفکر توانمند کارآفرینان تصریح کرد: کارآفرینانی همچون سیدمحمد موسوی باید استان به استان سفر کرده و دیدگاه و اندیشه‌ خود را تسریع بدهند تا کشور از این رویداد مطلع شده و از آن الگوبرداری کنند.

وی الگوی موجود در مجموعه‌ فیروز را پایلوتی برای اقتصاد تولیدی-تعاونی دانست و گفت: سبک فعالیت در مجموعه فیروز می‌تواند پایه‌گذار اقتصاد جدید تولیدی-تعاونی به‌منظور راه‌اندازی کسب‌وکار اجتماعی و نجات مشکلات اقتصادی باشد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین دستاوردهای سبک سرمایه‌داری الهی موجود در مجموعه‌ فیروز را برای بخش خصوصی و دولتی بسیار ارزنده دانست و افزود: این سبک باید مدون شده و مورد استفاده‌ تمام تلاشگران کشور قرار بگیرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.