انجمن بانوان و زنان کارآفرین در استان کردستان تشکیل شد

0
اشتراک

انجمن بانوان و زنان کارآفرین در استان کردستان تشکیل شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، لیلا آژیر ظهر امروز در اولین جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان اظهار داشت: بحث اشتغال بانوان دغدغه همه مسئولان کشوری است.

وی گفت: زنان و بانوان استان کردستان رتبه هفتم جمعیت دختران جوان کشور را دارند و جوان بودن جمعیت بانوان استان و جمعیت تحصیلکرده‌های زیاد بیانگر اوضاع نامناسب استان کردستان از نظر اشتغال بانوان است.

مدیر کل امور بانوان استانداری کردستان تصریح کرد: بزرگ‌ترین چالش بانوان تحصیلکرده استان این است که مطالبه‌گر شغل‌های دولتی هستند و دولت هم نمی‌تواند این همه جمعیت را سرکار ببرد بنابراین باید به سمت خصوصی سازی برویم.

وی گفت: توسعه مشاغل خانگی و شغل‌های بازار محور نیاز امروزی جامعه ماست و جوانان باید به این سمت هدایت شوند.

آژیر افزود: بحث اشتغال در گرو بحث کارآفرینی است و موانع بر سر راه حوزه اشتغال زیاد است و باید شرایطی فراهم شود که این موانع برطرف شوند.

وی از تشکیل انجمن زنان و بانوان کارآفرین در استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: این انجمن در حال ثبت شدن است و در این انجمن زنان و بانوان تحصیلکرده، صاحب تخصص و اهل فن و کارآفرین عضو می‌شوند.

مدیر کل امور بانوان استانداری کردستان گفت: مشکلات و موانع در بخش بانوان استان بیشتر مربوط به مسایل فرهنگی است و باور و نگرش زنان تحصیلکرده به سمت کارهای دولتی بیشتر گرایش دارند.

وی با بیان اینکه بانوان استان به حقوق شهروندی خود آگاه نیستند، افزود: ضعف آگاهی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی ناشی از عدم آگاهی بانوان استان است.

مدیر کل امور بانوان استانداری کردستان آموزش‌های نابرابر برای زنان و بانوان استان و ایجاد فرصت‌های شغلی کم برای بانوان را از دیگر مشکلات این حوزه دانست و خاطر نشان کرد: بانوان در درآمدزایی خانواده نقش مهمی دارند اما متأسفانه درآمد بانوان در چرخه اقتصادی جامعه پنهان و گم است.

وی گفت: بزرگ‌ترین مشکل بانوان کارآفرین استان در حال حاضر کمبود فضاهای کارگاهی است و به همین دلیل فروش خوبی هم ندارند و باور زنان در مقابل آقایان ضعف بنیه مالی و اقتصادی است و ما به دنبال آن هستیم که بازارچه‌های خود اشتغالی برای بانوان ایجاد کنیم.

آژیر افزود: در استان کردستان متاسفانه ضعف ایده وجود دارد و باید کارگاه‌های ایده‌پردازی در انجمن بانوان کارآفرین ایجاد شود.

در ادامه این جلسه بر معرفی زنان و بانوان کارآفرین استان برای تشکیل بانک اطلاعاتی بانوان کارآفرین تاکید شد و همچنین به تشکیل سند بالادستی اشتغال بانوان کارآفرین در کارگروه اشتغال استان اشاره شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.