تلفن ملی زائر سالانه به ۴۰ هزار نفر خدمت ارائه می‌کند

0
اشتراک

تلفن ملی زائر سالانه به ۴۰ هزار نفر خدمت ارائه می‌کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علی قناویزچی در جلسه کارگروه زیارت مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اظهار داشت: سامانه تلفن راهنمای زائر با پنج‌سال سابقه خدمت به زائرین ثامن‌الحجج علیهم‌السلام از سال گذشته به زبان عربی و انگلیسی مجهز شده است.

مدیر امور گردشگری و زائران شهرداری مشهد با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان  افزود: سامانه تلفن راهنمای زائر با پنج‌سال سابقه خدمت به زائرین ثامن الحجج علیهم‌السلام از سال گذشته به زبان عربی و انگلیسی مجهز شده است و سالانه به چهل هزار نفر خدمت ارائه می‌کند.

اخلاقی امیری، عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر با بیان اینکه سامانه تلفن راهنمای زائر دارای قابلیت بین‌المللی‌‌شدن است، افزود: نیازمند آماده‌سازی ظرفیت‌های لازم در این بخش و تبلیغ در سطح بین‌المللی هستیم بنابراین بخش زبان عربی و انگلیسی آن باید تقویت شود.

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی‌های شهر مشهد خط مقدم حوزه فرهنگی، تفریحی و اقتصادی خدمات‌دهی به زائر هستند، تاکید کرد: فرهنگ میزبانی و آشنایی رانندگان تاکسی‌های مسیر فرودگاه و راه‌آهن به زبان انگلیسی و عربی و یکی از اولویت‌های کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد است و چالش‌های اصلی تاکسیرانی نا آشنایی با زبان دوم است و هزار و چهارصد راننده تاکسی در خطوط هاشمی نژاد، راه‌آهن، پایانه مسافربری و حرم مطهر فعالیت می‌کنند که نیازمند آشنایی با زبان دوم هستند.

بهره‌برداری از ۴۰ چشمه سرویس بهداشتی جمعه بازار خودرو مجیدیه

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد گفت: به منظور ارتقای بهداشت عمومی و ارائه خدمات مطلوب‌تر در جمعه بازار خودرو مجیدیه، ۴۰ چشمه سرویس بهداشتی در این مکان به بهره‌برداری رسید.

احمد محبی عنوان کرد: توجه ویژه به سلامتی و ارتقای بهداشت عمومی مراجعه‌کنندگان بزرگترین بازار خودرو شرق کشور از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح احداث سرویس‌های بهداشتی در این بازار محسوب می‌شود.

وی افزود: با توجه به افزایش تعداد مراجعه‌کنندگان و با هدف بهبود ارائه خدمات، ۴۰ چشمه سرویس بهداشتی ثابت در جمعه بازار خودرو مجیدیه در زمینی به مساحت ۲۳۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۲۴۹ میلیون تومان احداث شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: پیش از این تعدادی سرویس بهداشتی سیار در بازار خودرو مجیدیه مستقر بود که با احداث سازه جدید، سرویس‌های بهداشتی سیار جهت ارائه خدمات به بازارهای سیار منتقل شدند.

وی در پایان بیان کرد: سرویس‌های بهداشتی ثابت با نصب شیرآلات آب گرم و سرد، سیستم روشنایی، تامین مایع دستشویی و سایر تجهیزات مورد نیاز آماده بهره‌برداری و استفاده مراجعه‌کنندگان است.

مشکلی برای ساخت قطار شهری نداریم

مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: در نتیجه پیگیری‌های شهرداری مشهد برای تامین منابع مالی امروز مشکلی برای ساخت قطارشهری نداریم.

کیانوش کیامرز با بیان اینکه در جریان بازدید ۲۵ نفر از روسای نمایندگی‌های کنسولی و بین‌المللی شمال و شرق کشور از پروژه‌های مختلف شهری در این کلانشهر اظهار کرد: شهرهای کشور با مشکلات زیادی در راه احداث خطوط قطارشهری خود مواجه هستند اما به دنبال پیگیری‌ها و تلاش شهرداری مشهد به منظور تامین منابع مالی پروژه احداث خطوط قطار شهری در مشهد، مشکلی در این مورد نداریم و کار با قوت پیش می‌رود.

وی با اشاره به صرف هزینه‌های میلیاردی در ساخت یک کیلومتر از خطوط قطارشهری افزود: قیمت‌ها هر روز افزایش می‌یابد و به همین دلیل دولت‌ها زیر بار ساخت قطارشهری نمی‌روند از سوی دیگر ایجاد زیرساخت‌ها یک ضرورت در این مورد محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد با بیان اینکه خط ۲ قطار شهری از طبرسی سوم تا میدان شهدا تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: هزار نفر پرسنل در این خط به کارگرفته شده و شبانه‌روز در حال تلاش و فعالیت هستند تا در موعد مقرر پروژه به بهره‌برداری برسد.

کیامرز خاطرنشان کرد: تلاش شده از مصالح باکیفیت و بادوام در احداث خط استفاده شود. البته هنوز نتوانستیم همه تجهیزات مورد نیاز را بومی‌سازی کنیم برای مثال ۶۰ درصد از واگن‌های قطار شهری از خارج وارد می‌شوند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.