ایرانیان سالانه ۶۰هزار میلیارد ریال هزینه دندانپزشکی پرداخت می کنند

0
اشتراک

ایرانیان سالانه ۶۰هزار میلیارد ریال هزینه دندانپزشکی پرداخت می کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، حمید صمد زاده عصر سه شنبه در نشست با مسئولان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: امید است با اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت دهان و دندان و ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر این هزینه کاهش یابد.
وی ادامه داد: در سال تحصیل جاری ۹۰ درصد از دانش آموزان ابتدایی کشور تحت پوشش طرح ارتقاء بهداشت دهان و دندان (وارنیش فلورایدتراپی) قرار گرفتند.
صمد زاده خاطرنشان کرد: در طرح تحول نظام سلامت ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح وارنیش فلورایدتراپی در سطح مدارس کشور اختصاص یافت.
وی اظهار کرد: صد پایگاه ثابت دهان و دندان دانش آموزی در سطح کشور فعال هستند که به دانش آموزان در مناطق مختلف خدمات دندانپزشکی ارائه می کنند.
وی گفت: در راستای ارائه خدمات بهداشت و درمان به روستاییان حدود هزار میلیارد ریال در قالب تفاهمنامه ای بین وزارت بهداشت و درمان و بیمه روستایی در سطح کشور هزینه شده است.
صمد زاده اضافه کرد: در طرح تحول نظام سلامت برای ۲۳ میلیون جمعیت روستایی کشور یک هزار و ۲۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سطح کشور فعال شد که خدمات دندان پزشکی در این مراسم به نحو مطلوب ارائه می شود.
وی ادامه داد: در طرح تحول نظام سلامت خدمات دندانپزشکی به افراد زیر ۱۴ سال، زنان باردار و شیرده در روستاها به صورت رایگان ارائه می شود.
صمد زاده گفت: طرح ارائه خدمات دندانپزشکی در سطح مناطق روستایی کشور با همکاری مناسب بیمه سلامت اجرا شد، اما با وجود مصوبه هیات وزیران سازمان های بیمه گر همکاری لازم را برای اجرای طرح در شهرها ندارند.
وی تصریح کرد: در طرح تحول نظام سلامت حدود سه هزار مرکز بهداشتی و درمانی در سطح کشور بهسازی و تجهیز شد.
مرکز شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
۶۰۱۲/۸۱۴۴/۷۵۰۰ خبرنگار: جواد پورسخاوت ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.