تصویب اختصاص دستگاه های پیشرفته پزشکی به بیمارستاهای مریوان و سروآباد

0
اشتراک

تصویب اختصاص دستگاه های پیشرفته پزشکی به بیمارستاهای مریوان و سروآباد

منصور مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به جلسه خود با دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: در این جلسه دستور خرید و تهیه یک دستگاه سی تی اسکن، یک دستگاه سونوگرافی، یک دستگاه ویدئو آندوسکوپ، سه دستگاه دیالیز جدید منطبق با آخرین تکنولوژی روز پزشکی و ۲ دستگاه آمبولانس مجهز به تجهیزات پزشکی برای شهرستان های مریوان و سروآباد صادر شد.
وی ادامه داد: همچنین در این جلسه مهمترین مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان کردستان به ویژه شهرستان های مریوان و سروآباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان اضافه کرد: باتوجه به صعب العبور بودن مسیرهای ارتباطی و نامناسب در استان کردستان به ویژه در منطقه اورامان و بخش سرشیو و کوماسی شهرستان های سروآباد و مریوان تجهیز بیمارستان های این ۲ شهرستان مورد تاکید قرار گرفت.
وی افزود: بیمارستان های مریوان و سروآباد برای پذیرش بیماران نیازمند افزایش تخت های بیمارستانی و همچنین جذب متخصص های بیشتر در بخش های ارتوپدی، زنان و زایمان، جراحی و چشم پزشکی است.
او گفت: باتوجه به جمعیت بالای ۲۵۰ هزار نفری در شهرستان های مریوان و سروآباد تجهیز بیمارستان های شهید چمران، بوعلی و فجر در این ۲ شهرستان و جذب پزشکان متخصص یک ضرورت و از مطالبات به حق مردم است.
مرادی ادامه داد: جذب یک پزشک جراح متخصص برای بیمارستان شهید چمران سروآباد که در سال جاری آغاز به کار کرده و مراجعین بسیاری از هر ۲ شهرستان به این بیمارستان مراجعه می کنند، در روزهای آینده انجام خواهد شد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، شهرستان های مریوان و سروآباد با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
۷۳۵۴/۶۱۰۸
**خبرنگار: فرزاد آداک /** انتشار دهنده: امید بهمنی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.