10موزه معروف تهران که باید از آن دیدن کنید

موزه های تهران
0
اشتراک

10موزه معروف تهران که باید از آن دیدن کنید

تهران یکی از پرجمعیت‌ترین شهرها و پایتخت ایران است. در میان این شلوغی‌ها جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد که نمی‌توان از دید تان تا چشم‌پوشی کرد. موزه های تهران که نماد فرهنگ و تمدن ایران هست.اگر می‌خواهید سفری به تاریخ ایران داشته باشید از موزه های تهران دیدن کنید(راهنمای سفر من)

کاخ گلستان

کاخ گلستان در رأس لیست بهترین موزه‌ها و مکانی در فهرست یونسکو است که زمانی به‌عنوان مقر حکومتی سلسله قاجار فعالیت می‌کرد.

ساختمان‌های سلطنتی به بلیط ورودی جداگانه احتیاج دارند، اگرچه ارزش دیدن کاخ مجلل را به‌طور کامل دارد.

فراموش نکنید تخت مارمر (تخت مرمر) که در یک سالن باز و آینه نشین، کریم‌خان نوک دنج و شمس‌العماره چشمگیر که ساعت آن توسط ملکه ویکتوریا به ناصرالدین‌شاه هدیه داده‌شده است، غافل می‌شود. دیوارهای کاشی رنگ‌شده محصور در کاخ همچنین عکس‌های عالی را ایجاد می‌کند.

آدرس: تهران، خیابان پانزده خرداد

 تلفن:02133113335

 

 

موزه کاخ گلستان

خزانه‌داری جواهرات ملی

خزانه زیرزمینی بانک مرکزی ایران، مجموعه‌ای مجلل از سنگ‌های قیمتی، تاج و جواهرات گران‌قیمت را که پادشاهان سلسله صفوی، قاجار و پهلوی بر تن داشتند، در خود جای‌داده است. در این مجموعه گیج‌کننده باید دید که می‌توان به تخت طاووس (یک تختخواب پر از گوهر) و الماس صورتی بریده نشده 182 قیراطی دریای نور اشاره کرد. دهانه‌های محدود و امنیت زیاد به این معنی است که شما باید از قبل برنامه‌ریزی بازدید خود را انجام دهید، تمام وسایل خود را در محل پذیرش بگذارید و دستان خود را به سمت خود نگه‌دارید، مبادا زنگ خطر را به صدا درآورید.

آدرس: تهران، خیابان فردوسی خزانه‌داری جواهرات ملی

تلفن: 02164463785

 

 

موزه های تهران

موزه دفاع مقدس تهران

به نظر می‌رسد موزه جنگ خیلی سرگرم‌کننده به نظر نمی‌رسد، اما مطمئن باشید، موزه دفاع مقدس تجربه‌ای چشم‌نواز است که دوست ندارید آن را از دست بدهید. این موزه که در فضایی سرسبز و زیبا به مساحت 21 هکتار قرار دارد، روایتی دلهره‌آور از جنگ هشت‌ساله با عراق ارائه می‌دهد که به فارسی دفاع مقدس» شناخته می‌شود. در داخل، پیش‌بینی‌ها و صوت، وحشت جنگ و شهر محاصره‌شده خرمشهر را بازسازی می‌کند، درحالی‌که در محوطه اطراف موشک، تانک و سایر توپخانه‌ها به نمایش درمی‌آید. این دریچه‌ای بی‌ارزش به تاریخ مدرن ایران و درک مردم آن است.

آدرس:تهران،میدان ونک – بزرگراه شهید حقانی – انتهای خیابان سرو – روبروی پارک طالقانی

تلفن: 02188657026

 

 

موزه دفاع مقدس تهران

 

مجموعه موزه سعدآباد

این اقامتگاه تابستانی مجلل پادشاهان سابق در منطقه‌ای آرام به مساحت 100 هکتار در دامنه دربند در شمال تهران نشسته است. این 18 ساختمان به بلیط ورودی جداگانه نیاز دارند که برای خرید در دروازه موجود است. کاخ سفید 54 ساله اتاق سلطنت محمدرضا شاه که باید حتماً بازدید کنید. راه‌پله مارپیچی در پشت که به موزه هنر ملی منتهی می‌شود، انتخابی که توسط فرح دیبا جمع شده است، همچنین ارزش توقف را دارد. کاخ سبز عجیب‌وغریب که به نام نمای خارجی مرمر نام‌گذاری شده است و همچنین موزه سلطنتی لباس که مجموعه‌ای التقاطی از لباس‌های قبیله‌ای سنتی و مدل هایوت بلند اروپا را در خود جای‌داده است، قابل‌توجه است.

آدرس: تهران منطقه 1

تلفن: 02122752031

 

 

سعد اباد

همایش هنرمندان ایران

انجمن هنرمندان ایرانی که به‌عنوان یک پاتوق موردعلاقه در میان جمعیت هنری و پناهگاه امن گربه‌های ولگرد شناخته می‌شود، نگاهی به صحنه هنر معاصر تهران می‌اندازد. این گالری رایگان آثار متنوعی از هنرمندان محلی را به نمایش می‌گذارد که به‌صورت ماهانه چرخش می‌کنند. کافه‌ها، یک رستوران گیاهی و یک فروشگاه هنر و صنایع‌دستی با هدایای بی‌نظیر ساختمان‌های دیگر اگر به زبان فارسی صحبت می‌کنید یا به‌طورکلی به صحنه تئاتر کشور علاقه‌مند هستید، یکی از نمایشنامه‌هایی را که به‌طور منظم ارائه می‌شود، بررسی کنید.

آدرس: تهران، خیابان ایرانشهر پارک هنرمندان

تلفن: 02188310457

 

 

موزه های تهران

 

خیابان 30 تیر

اگرچه ازنظر فنی یک خیابان است، اما می‌توانید 30 تیر را یک موزه در فضای باز بدانید. یک کلیسا، آتشکده زرتشتیان، مسجد و کنیسه‌ای وجود دارد که به‌طور هماهنگ در این خیابان سنگفرش کنار هم نشسته‌اند.

این آتشکده ساعت‌ها کار می‌کند و درحالی‌که بقیه معمولاً برای عموم آزاد نیستند، شما همیشه می‌توانید شانس خود را امتحان کنید.

همچنین در امتداد این خیابان در ساختمانی مربوط به دوره قاجار، موزه ظروف شیشه‌ای و سرامیک قرار دارد، با اشیای زیبا و منظم، بعضی از آن‌ها به‌اندازه ناخن کوچک، برای توضیح تاریخ مناطق مختلف ایران. موزه ملی ایران، در انتهای جنوبی خیابان، بازدیدکنندگان را از طریق سفال، نقوش سنگی و سایر گنجینه‌های حفاری‌شده در تاریخ ایران مرور می‌کند.

وقتی تماشا را تمام کردید، می‌توانید با کامیون‌های مواد غذایی و کیوسک‌های بیرون موزه خود را لقمه‌ای دل‌چسب بخورید.

موزه ملی

آدرس: تهران خیابان 30 تیر

تلفن:02166702061

موزه ظروف شیشه‌ای و موزه سرامیک

آدرس: تهران، خیابان 30 تیر

تلفن: 02166708153

 

 

 Museum

مجموعه تاریخی فرهنگی نیاوران

شش موزه سازنده این مجموعه فرهنگی – تاریخی در محدوده باغی به مساحت 5 هکتار واقع‌شده است. کاخ نیاوران محل زندگی اصلی شاه و خانواده او در دهه آخر حکومت آن‌ها بود. فرش‌های باشکوه و لباس‌های مجلل شیک و لباس فرم سلطنت گذشته به‌ویژه قابل‌توجه است،یکی از حیرت انگیزترین موزه های تهران می باشد.

در جای دیگر، به نظر می‌رسد که دوران کودکی ولیعهد سابق در غرفه احمدشاه، محل زندگی او منجمد شده است و غرفه صاحب قرانیِه دوره قاجار دارای سالن‌های بزرگ و گوشه‌های دنج و رنگارنگ است.

آدرس: تهران، میدان نیاوران، مجموعه تاریخی فرهنگی نیاوران

تلفن: 092122282012

 

 

کاخ نیاوران

 

 

موزه هنرهای معاصر تهران

TMoCA شامل یکی از ارزشمندترین مجموعه‌های هنر غربی در خارج از اروپا و آمریکای شمالی است. این نقاشی‌ها و مجسمه‌ها که عمدتاً قبل از انقلاب 1979 جمع شده‌اند، شامل مونه، پولاک و روتکو، در کنار منتخبی از هنرمندان معاصر ایران مانند سهراب سپهری و پرویز تناولی است.

مجسمه‌هایی از جاکومتی و مگریت در محوطه باغ‌های اطراف وجود دارد. بنای برجسته بتونی که توسط معمار کامران دیبا طراحی‌شده است، به دلیل برداشت مدرن از برج بادگیر سنتی پارس ایرانی تحسین‌برانگیز است.

آدرس: تهران، خیابان کارگر

تلفن: 02188989374

 

 

موزه معاصر

 

باغ‌موزه قصر تهران

یکی از موزه های تهران، باغ موزه قصر توسط معمار نیکولای مارکوف که عناصر معماری ایرانی و اروپایی را ترکیب می‌کرد، ساخته شد. بعداً به دو زندان (جنایی و سیاسی) تبدیل شد تا اینکه سال‌ها بعد برای همیشه بسته شود و در سال 2012 دوباره به‌عنوان موزه بازگشایی شود. زندانیان سابق تورهای راهنما را هدایت می‌کنند و گزارش‌هایی از دست جنایاتی را که پشت میله‌های زندان متحمل شده‌اند ارائه می‌دهند و تجربه بازدید از این زندان زیبا را هرچه بیشتر دلهره‌آور می‌کند.

آدرس: تهران-  اتوبان شهید صیاد شیرازی- خروجی پلیس شریعتی-  میدان پلیس-  باغ موزه قصر

تلفن: 0982188437393

 

 

موزه قصر

 

موزه رضا عباسی

موزه رضا عباسی به نام هنرمند بزرگ ایرانی در عصر صفویه نام‌گذاری شده است و شامل سه گالری است که هنر و خوشنویسی و نقاشی پیش از اسلام و اسلام را برجسته می‌کند.

نقاشی‌ها و مینیاتورهایی از شخص عباسی در کنار ظروف سفالی، ظروف و اشیای فلزی و جواهرات مربوط به دوران باستان به نمایش گذاشته‌شده است.

آدرس: تهران ناحیه 7 خیابان شریعتی

تلفن: 0982188513002

 

 

موزه رضا عباسی

منبع

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.