دکل‌های مخابرات هیچ خطری برای سلامتی مردم ندارند

0
اشتراک

دکل‌های مخابرات هیچ خطری برای سلامتی مردم ندارند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرضا، رئیس شورای اسلامی شهر شهرضا چهارشنبه شب در جلسه علنی این شورا که با هدف تعامل با اداره مخابرات در راستای نصب ۵ دکل در سطح شهر و سلامتی شهروندان برگزار شد، اظهارداشت: اداره مخابرات یکی از ادارات خدمات‌رسان شهرستان است که با شهرداری شهرضا تعامل خوبی دارد.

علی احمدی با اشاره به اینکه یکی از درآمدهای شهرداری از دکل‌های رایتل و ایرانسل است، افزود: اعضای شورای اسلامی شهر شهرضا به این نتیجه رسیدند که افزایش این دکل‌ها ممکن است امواج آن برای سلامتی مردم ضرر داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید رعایت فاصله و مکان آن کارشناسی شود، افزود: یکی از مسائلی که امروز مورد توجه بسیاری از شهرها و استان‌های کشور و جهان قرارگرفته، تحقیق و بررسی در زمینه تأثیرات امواج الکترومغناطیس ساطع ‌شده از این دکل‌ها بر افراد هست که با توجه به نتایج به‌دست‌آمده دکل‌های مخابراتی را بر اساس اصول فنی و تخصصی آن جانمایی و نصب می‌کنند.

افتتاح باغ موزه و باغ بانوان در دهه فجر در شهرضا

شهردار شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه اداره مخابرات در جابه‌جایی کابل خیابان برج عسگر نهایت همکاری را با شهرداری انجام داد، گفت: در آینده‌ای نزدیک فیبرنوری مجتمع تجاری باغملی و مجتمع صنایع کارگاهی امیرکبیر به صورت بی‌سیم اجرا می‌شود.

رحیم جافری با بیان اینکه بعضی از دستگاه‌های خدمات‌رسان سبب نارضایتی مردم شده‌اند، افزود: اگر رضایت‌مندی مردم وجود نداشته باشد در کارمان نقص وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری شهرضا وارث پروژه‌های نیمه تمام شهرداران قبل است، اظهار داشت: بعضی از پروژه‌های نیمه تمام را تاکنون توانسته‌ایم تکمیل کنیم و تعدادی از آنها نیز تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار شهرضا با اشاره به افتتاح باغ بانوان و باغ موزه تا دهه فجر، بیان کرد: محل منبع آب شهرضا به باغ موزه تبدیل می‌شود و در آن رستوران، کافی شاپ، سالن اجتماعات، سوئیت و موزه مردم شناسی دیده شده و کلیه آثار فرهنگی در آن دیده شده است.

وی تصریح کرد: مردمی با این اصالت و پیشینه باید خیلی زودتر دارای باغ موزه‌های فرهنگی باشند و به دلایل مختلف ایجاد آن عقب مانده، اما با مصوبه شورای شهر دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

دکل‌های مخابرات هیچ خطری برای سلامتی مردم ندارند

رئیس اداره مخابرات شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه اداره مخابرات در راستای خدمت‌رسانی به مردم سعی کرده تعامل خوبی با همه ادارات داشته باشد، اظهارداشت: مخابرات زمانی که می‌خواهد سایت بزند از معاونت سلامت شبکه بهداشت مجوز اخذ می‌کند.

سیدعبدالجواد فاطمی مطرح شدن دکل‌های خطرزا در گذشته بیشتر جنبه سیاسی داشت، گفت: دکل‌های مخابرات هیچ خطری برای سلامتی مردم ندارند.

وی با بیان اینکه خطری که امواج تلفن همراه برای بدن دارد بیشتر از دکل‌های مخابرات است، اظهارداشت: این دکل‌ها استاندارد است و نباید نگرانی برای آن وجود داشته باشد.

رئیس اداره مخابرات شهرضا بیان کرد: هر دکل BTS ارتفاعی به طول ۱۸ تا ۴۲ متر دارد، این دکل‌ها با سه آنتن موجود که امواج مخابراتی را به سه سمت ارسال می‌کند و در هر مسیر تا ۵۰۰ متر توان ایجاد امکان برقراری ارتباط دارد.

وی با اشاره به وجود ۶۱ سایت مخابراتی در شهرضا که ۴۱ سایت مربوط به اپراتور همراه اول است، افزود: در حال حاضر ۱۱ اپراتور تلفن همراه در کشور فعال هستند که بسیاری از آنها شناخته شده نیستند، البته تعداد این اپراتورها در آینده از بیش از این تعداد می‌شود.

فاطمی اظهارداشت: اداره مخابرات در زمان افتتاح دکل BTS منطقه سلطان خلیل وعده ایجاد شبکه ۴G  در شهرستان شهرضا را داد، به همین منظور لازم است توافقی با شهرداری برای تعیین و تعدیل نرخ اجاره بهای ۵ دکل BTS جدید انجام شود تا با ظرفیت ایجاد شده در نتیجه این اقدام، امکان تحقق وعده شرکت مخابرات در شهرستان فراهم شود.

وی تصریح کرد: توسعه فاز ۷ همراه اول و ۴G در شهرضا منوط به کاهش اجاره بهای ۵ دکل از سوی شهرداری است و ضرورت دارد شهرداری، شواری شهر و مخابرات با همدیگر تعامل داشته باشند.

رئیس اداره مخابرات شهرضا با اشاره به اینکه اداره مخابرات آماده اجرای طرح پایش تصویری کل نقاط شهر و اختصاص فیبر نوری مورد نیاز برای این منظور در شهرضا است، گفت: اداره مخابرات شهرضا آمادگی واگذاری تلفن در محدوده شهرک امیرکبیر، مجتمع باغملی و کشتارگاه است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.