موزه علم دانشگاه تهران احداث می شود

0
اشتراک

موزه علم دانشگاه تهران احداث می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو محمود نیلی احمدآبادی روز سه شنبه در دومین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران گفت: زمین و نقشه احداث موزه علمی دانشگاه تهران تهیه شده و این موزه با پشتیبانی خیرین احداث می شود. این پروژه به حدی بزرگ است که نیازمند کمک خیرین است.

 

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت های دانشگاه تهران ایجاد تعامل با جامعه است افزود: امیدواریم که فضاهای جدیدی برای جلب کمک‌های خیرین و نیک اندیشان به دانشگاه تهران فراهم شود.

 

رئیس دانشگاه تهران کمک خیرین به این دانشگاه را کمک به توسعه کشور دانست و اضافه کرد: هیچ نهاد آموزش عالی در کشور همچون دانشگاه تهران در عرصه های مختلف فرهنگی سیاسی اقتصادی و سایر حوزه ها اثرگذار نبوده است.

 

نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران شناخته شده ترین و برترین دانشگاه کشور در سطح بین المللی است اضافه کرد: پشتیبانی از این دانشگاه تضمین کننده توسعه پایدار و تضمین کننده آینده کشور است.

 

 وی با اشاره به اینکه اولین انجمن حمایتی در دانشگاه تهران در دانشکده فنی این دانشگاه راه اندازی شده است  خاطرنشان کرد: امروز مدرن ترین و گسترده ترین بنیاد حمایتی در کشور با عنوان بنیاد حامیان دانشگاه تهران راه اندازی شده است که از جمله ویژگی‌های این بنیاد مردمی بودن آن است.

 

رئیس دانشگاه تهران گفت: شاید این دانشگاه با کمک حامیان و خیرین بتوانند وابستگی خود را به بودجه های دولتی به شدت کاهش دهد و تحقق این مهم به معنای رشد واقعی علم و دانش است البته این به معنای آن نیست که دانشگاه تهران به بودجه‌های دولتی فکر نکند.

 

نیلی احمد آبادی با اشاره به اینکه دانشگاه های اثرگذار دنیا بخش کوچکی از حمایت های دولت را دریافت می‌کنند و منابع خود را از محل دستاوردها و حمایت های حامیان و خیرین به دست می‌آورند اضافه کرد: آینده کشور در دست دانشجویان است بنا بر این اگر دانشگاه مورد حمایت قرار گیرد آینده کشور تضمین می شود.

 

رئیس بنیاد حامیان بورسیه دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: یک هزار و ۲۵۰ نفر از دانشجویان ممتاز تحصیلی با معدل ۱۷ و بالاتر از حمایت‌های این بنیاد بهره‌مند می‌شوند.

 

کمره ای با اشاره به اینکه در حال حاضر حمایتهای این بنیاد از دانشجویان ممتاز تحصیلی توسط هشت تن از خیرین صورت می‌پذیرد اضافه کرد: این دانشگاه  گام های خوبی برای جلب حمایت خیرین برداشته است. 

 

گفتنی‌ است؛ همزمان با برگزاری این مراسم تفاهم نامه حمایت از یکصد تن از دانشجویان ممتاز تحصیلی دانشگاه تهران و دو تن از خیرین به نامهای حسین حیدری و حسن خداوردی منعقد شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.