نگاهی به حوادث هوایی در سال میلادی روبه‌پایان

0
اشتراک

نگاهی به حوادث هوایی در سال میلادی روبه‌پایان

‎”تمام ۹۲ سرنشین هواپیمای نظامی روسیه در حادثه سقوط هواپیما به دریای‌سیاه در روز یکشنبه جان باختند.” این آخرین خبر از مرگ‌بارترین سوانح هوایی در سال ۲۰۱۶ بود، خبری که این روزها در تمام‌ رسانه‌های آنلاین و مطبوعاتی بازتاب‌های بسیاری داشت.

به گزارش راهنمای تور گردشگری سفر بلیط به نقل از روزنامه دنیای خودرو، بر اساس آمار شبکه ایمنی هوانوردی، یک‌هزار و ۵۳۰ سانحه هوایی در میان هواپیماهای ایران رخ داده است که بین ۵۰ تا ۷۰ سانحه آن مرگبار بوده‌اند. در ۳۸ سال گذشته بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ نفر جان خود را در سوانح هوایی ایران از دست داده‌اند.

سقوط هواپیمای ایرباس «۳۰۰» در پرواز شماره ۶۵۵ ایران‌ایر، به‌وسیله ناو جنگی وینسنس آمریکا در خلیج‌فارس، هشتمین حادثه هواپیمایی در دنیا از لحاظ تعداد مسافران کشته‌شده است که تمام ۲۹۰ سرنشین آن جان باختند. سقوط هواپیمای نظامی در کرمان با ۲۷۶ کشته، بزرگ‌ترین سانحه هوایی جهان بین سال ‌ای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی بوده است.

این توضیحات مقدمه‌ای بود تا بدانید سوانح هوایی، چه بزرگ و چه کوچک، همواره اجتناب‌ناپذیر هستند. سال ۲۰۱۶ میلادی که در حال سپری کردن روزهای پایانی آن هستیم نیز از این سوانح مستثنی نبوده است. در ادامه مروری خواهیم داشت بر سوانح رخ‌داده در سال پرفراز و نشیبی که پشت سر گذاشته‌ایم.

 سانحه شرکت هواپیمایی تارا ایر
تاریخ: ۲۴ فوریه، شماره پرواز: ۱۹۳

یک فروند هواپیمای «DHC-6 Twin Otter» پس از برخورد با توفانی در نپال، با از دست رفتن کنترل هواپیما دچار سانحه شد و در آن تمام ۲۳ مسافر این هواپیما جان باختند.

 سانحه شرکت هواپیمایی ایر‌کاستامانداپ
تاریخ: ۲۶ فوریه، شماره پرواز: نامشخص

هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی ایر‌کاستامانداپ، پس از تلاش‌های بسیار برای فرود اضطراری، سرانجام سقوط کرد که منجر به زخمی شدن ۱۵ مسافر و دو تن از خدمه پرواز شد.

سانحه شرکت هواپیمایی تُرو ایویِیشِن
تاریخ: ۹ مارس، شماره پرواز: نامشخص

یک فروند هواپیمای باری «Antonov AN-26»، لحظاتی پس از برخاست از بازاری در بنگلادش دچار سانحه شد. در این سانحه دو خدمه این پرواز جان خود را از دست دادند.

سانحه شرکت هواپیمایی فلای دوبی
تاریخ: ۱۹ مارس، شماره پرواز: ۹۸

یک فروند «بوئینگ ۷۳۷»، پس از تلاش برای فرود در وضعیت آشفته آب‌و‌هوایی شهر روستوف روسیه، سقوط کرد و این سانحه منجر به کشته شدن تمام ۶۲ سرنشین این سانحه شد.

سانحه شرکت هواپیمایی سان‌بِرد
تاریخ: ۱۳ آوریل، شماره پرواز: نامشخص

در تاریخ ۱۳ آوریل سال جاری میلادی، هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی سان‌بِرد که قصد فرود در باند فرودگاه کیونگا در گینه‌نو را داشت، در فاصله اندکی از باند سقوط کرد تا هر ۱۲ سرنشین این هواپیما به کام مرگ فرو روند.

سانحه خطوط هوایی سیلک‌وی
تاریخ: ۱۸ مه، شماره پرواز: نامشخص

یک فروند هواپیمای باری «Antonov An-12» پس از کار افتادن موتور سقوط کرد که این سانحه موجب کشته شدن ۱۱ خدمه و زخمی شدن ۲ تن دیگر شد.

سانحه خطوط هوایی اجیپت‌ایر
تاریخ: ۱۹ مه، شماره پرواز: ۸۰۴

یک فروند ایرباس ۳۲۰ در دریای مدیترانه سقوط می‌کند که در این سانحه تمام ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه این پرواز کشته شدند. بررسی‌کنندگان این سانحه از یافتن اثر مواد‌منفجره در اجساد مسافران خبر داده‌اند.

سانحه خطوط هوایی لامیا ایرلاینز
تاریخ: ۲۸ نوامبر، شماره پرواز: ۲۹۳۳

یک فروند هواپیمای «Avro RJ85» که حامل بازیکنان تیم فوتبال برزیلی چاپه‌کوئینزه بود، در کلمبیا سقوط کرد. از ۷۷ مسافر و خدمه این هواپیما تنها ۶ نفر ( ۲ خدمه، ۴ بازیکن و یک خبرنگار) جان سالم به‌در بردند. بقیه ۷۱ مسافر این هواپیما جان خود را از دست دادند.

سانحه خطوط هوایی بین‌المللی پاکستان
تاریخ: ۷ دسامبر، شماره پرواز: ۶۶۱

یک فروند هواپیمای «ATR-42-500» در مسیر چترال به اسلام‌آباد دچار سانحه شد. تمام ۴۲ مسافر این هواپیما و ۶ خدمه آن در این سانحه کشته شدند. جنید جمشید، خواننده معروف پاکستانی که با خانواده‌اش در این پرواز حضور داشت، در این سانحه جان خود را از دست داد.

سانحه خطوط هوایی ایروسوکِر
تاریخ: ۲۰ دسامبر، شماره پرواز: ۴۵۴۴

یک فروند «بوئینگ ۷۲۷» پس از لغو پرواز به مقصد بوگوتا – کلمبیا دچار سانحه شد. از ۶ خدمه این پرواز تنها یک‌نفر جان سالم به در برد.

سانحه شرکت هواپیمایی وِست‌ایر
تاریخ: ۸ ژانویه، شماره پرواز: ۲۹۴

یک فروند هواپیمای «CRJ200» ساخت شرکت بمباردیه در نزدیکی شهر آکایِر، واقع در کشور سوئد، دچار سانحه شد. در این حادثه ۲ نفر از خدمه پرواز جان خود را از دست دادند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.