جلوگیری از کشتار مرغ زنده در آذربایجان غربی

0
اشتراک

جلوگیری از کشتار مرغ زنده در آذربایجان غربی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

کامیار داهیم در جلسه کارگروه امنیت غذایی در آذربایجان غربی با بیان اینکه اقدامات پیشگیری از کشتار مرغ زنده در آذربایجان غربی اجرایی می‌شود, افزود: یکی از زمینه های ابتلا به بیماری آنفلونزای مرغی کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ استان کشور با بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان درگیرهستند، عنوان کرد: اخیراً بیماری آنفلونزای پرندگان که نوعی بیماری مشترک بین انسان و پرندگان است در ۱۱ استان کشور شایع شده است.

داهیم اضافه کرد: نتایج تحقیقات انجام شده در حوزه آنفلونزای مرغی در آذربایجان غربی منفی بوده و خوشبختانه تاکنون موردی از این نوع بیماری مشترک بین پرندگان و انسان در استان مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه نتایج بررسی‌های مربوطه در رابطه با شیوع این بیماری در استان منفی بوده و تاکنون موردی از آنفلونزای مرغی در استان دیده نشده است.

وی ادامه داد: این استان از یک سو از طرف استان‌های داخلی از جمله آذربایجان شرقی و از سوی دیگر از طرف کشورهای همسایه همچون ترکیه و عراق در معرض تهدید است.

داهیم خاطرنشان کرد: این بیماری از طریق پرندگان مهاجر، قابل شیوع است و با توجه به اینکه آذربایجان غربی از استان‌هایی است که دارای تالاب های بسیار است باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از این بیماری در استان اندیشیده شود.

81945885-70488608-210x180

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی سرعت شیوع آنفلونزای مرغی را هشت ساعت خواند و اضافه کرد: باید ستاد بحران متشکل از نیروهای عمل کننده در استان تشکیل شود.

داهیم با بیان این مطلب که ارائه گزارش سریع در پیشگیری از شیوع این بیماری کمک شایانی می‌کند گفت: در حال حاضر شش قرنطینه مرزی و پنج قرنطینه بین استانی تحت نظارت اداره کل دامپزشکی است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.