اشتغال با وام، پایدار نیست/موقعیت جغرافیایی زنجان را سرمایه گذار پذیر کرده است

0
اشتراک

اشتغال با وام، پایدار نیست/موقعیت جغرافیایی زنجان را سرمایه گذار پذیر کرده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  موج رسا, عیسی منصوری در کارگروه اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان بر ضرورت ارائه جزئیات آمار اشتغال استان زنجان تاکید کرد و گفت: با ارائه جزئیات می توان برنامه ریزی مناسبی داشت.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر کمیت باید به کیفیت آمار نیز توجه شود، خاطرنشان کرد:سهم نیروی کار غیررسمی و وضعیت تحصیلی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول اقتصاد مقاومتی را نقطه عطفی برای توسعه اقتصاد دانست و بیان داشت:  توجه به اقتصاد مقاومتی موجب حل مشکلات می شود.

 منصوری از افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در کشور خبر داد و گفت: این میزان از ۳۷ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم زنان از ۸۰ درصد جمعیت بازار کار ۶ هزار نفر در شش ماهه سال نخست است.

منصوری سهم اشتغال غیررسمی کشور را در حال حاضر ۴۸ درصد عنوان کرد و گفت: اشتغال ایجاد شده در نتیجه رشد اقتصادی نبوده است.

وی فارغ التحصیلان دانشگاهی از نداشتن شغل رنج می برند، افزود:با وجود فرصت های اشتغال به وجود آمده،برخی ها از این موضوع به دلیل عدم تناسب شغلشات با رشته تحصیلی ناراضی هستند.

این مسئول بر ضرورت ایجاد اشتغال با توجه به ظرفیت های استان تاکید کرد و گفت:  باید جهت گیری اشتغال بر اساس ظرفیت ها باشد.

 منصوری با بیان اینکه استانی همچون خراسان رضوی در زمینه  کفش، پوشاک و زعفران بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: هر استانی دارای ظرفیت های منحصر به خود است.

 معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود پنج منطقه تولید پوشاک در کشور، بیان داشت: از ۱۴۴ میلیارد دلار مصرف پوشاک کشور بین ۴ تا ۸ میلیارد دلار قاچاق پوشاک به کشور وارد می ‌شود. 
وی گفت: یکی از کشورهای ترک سالانه ۲۲ هزار میلیون دلار پوشاک در ایران می‌ فروشد.

وی با اشاره به فعالیت ۵۴۰ هزار نفر در بخش پوشاک در کشور، ادامه داد:به دلیل ارزش افزوده و ظرفیت اشتغال این بخش بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از دلایل سرمایه‌ گذار پذیر بودن استان زنجان موقعیت جغرافیایی و ثبات آن است که به عنوان یک ظرفیت محسوب می شود.

منصوری از پیش بینی ۶ درصدی بخش کشاورزی در برنامه ششم خبر داد و گفت: این موضوع به ۸ درصد رسیده است.

وی زنجان را دارای سابقه کارآفرینی خوبی توصیف کرد و گفت: باید از این ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.

 

*افزایش ۲۵۰۰ نفری بیمه اجباری در زنجان

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: استان زنجان در بیمه های اجباری با افزایش ۲ هزار و ۵۰۰ نفری مواجه است.

علیاری با بیان اینکه بیمه بیکاری در سال ۹۵ نزدیک به ۴ درصد رسید که نسبت به سال ۹۲ کاهش داشته است، گفت: ۳ هزار و ۴۵۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند.

علیاری با بیان اینکه کارفرماها ماهانه لیست خود را ارائه می کنند، افزود: در مهرماه امسال شاهد افزایش ۹۷ کارگاه فعال با رشد ۹ درصدی نسبت به شهریور بودیم.

این مسئول تعداد بیمه بیکاری امسال را ۳۴۵۰ مورد عنوان کرد و افزود: در استان زنجان ۳۷ هزار و ۸۴۸ مستمری بگیر با رشد ۷۴ درصدی تا پایان مهر امسال ثبت شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.