رویه‌های تخصصی در پزشک قانونی افزایش یافته است

0
اشتراک

رویه‌های تخصصی در پزشک قانونی افزایش یافته است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد شجاعی بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر قانونی شدن ارائه خدمات پزشکان فارغ‌التحصیلی که از پول بیت‌المال استفاده می‌کنند اظهار داشت: یکی از مشکلات سازمان پزشک قانونی این است که پزشکانی که از منابع مالی بیت‌المال برای تحصیل خود استفاده می‌کنند پس از فارغ‌التحصیلی حاضر به ارائه خدمت در دیگر استان‌ها نیستند که باید این مهم قانونی شود که به دیگر نقاط کشور خدمات ارائه دهند.

وی با بیان اینکه رویه‌های تخصصی در پزشک قانونی افزایش یافته است تصریح کرد: تجهیزات، امکانات و رویه‌های تخصصی در پزشک قانونی ارتقا یافته به گونه‌ای که خدمات شایسته‌ای به جامعه و گروه هدف ارائه می‌شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به انفجار حله و حادثه قطار سمنان بیان کرد: در این حادثه تجهیزات و امکانات پیشرفته و نوین پزشک قانونی سبب شد اجسادی که قابل شناسایی نبودند با روش علمی و انجام آزمایش DNA در کمتر از یک هفته شناسایی و به خانواده‌های آنان تحویل شود.

شجاعی با بیان اینکه حل مشکلات نیروی انسانی متخصص از اولویت‌های سازمان پزشک قانونی است افزود: اگر مشکلات نیروی انسانی مورد نیاز استان‌ها برطرف شود سطح کیفی خدمات با نظارت‌ها و ارائه آموزش‌ها ارتقا می‌یابد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر با کمبود متخصص در بخش‌های مختلف پزشک قانونی مواجه است، افزود: علاوه بر تعطیلی  پزشک قانونی در برخی شهرستان‌های استان بوشهر اکنون مرکز استان  با کمبود متخصص از جمله پاتولوژیست مواجه است که این استان آزمایش‌های خود را در این بخش به استان فارس ارسال می‌کند و این یک معضل است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.