۱۲۰ مخزن ویژه شن‌پاشی در قزوین جانمایی شد

0
اشتراک

۱۲۰ مخزن ویژه شن‌پاشی در قزوین جانمایی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان پسماند شهرداری قزوین، مجتبی منتظری در این باره اظهار کرد: به منظور تامین رفاه حال شهروندان و خدمات‌رسانی بهینه به آنان سازمان پسماند شهرداری قزوین و سازمان عمران شهرداری قزوین تفاهم نامه ای را امضا کردند.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قزوین افزود: براساس این تفاهم‌نامه سازمان عمران شهرداری قزوین ۱۲ دستگاه برف‌روب، ۳ دستگاه گریدر، ۲ دستگاه لودر، ۱۲ دستگاه خاور، ۲ دستگاه بابکت و ۴ دستگاه مکانیزه شن‌پاش به سازمان مدیریت پسماند تحویل داده است که امیدواریم در پرتو این همکاری همشهریان محترم ما زمستان امسال را نیز همچون سال گذشته بی دغدغه پشت سرگذارند.

وی با اشاره براین موضوع که عملیات شن‌پاشی به ۲ روش سنتی و مکانیزه در معابر اصلی و فرعی انجام میشود به آماده باش بودن تمامی نیروهای ستادی و عملیاتی این سازمان اشاره کرده و گفت : درصورت بارش برف و یخبندان۴۰۰ نفر نیروی انسانی عملیات شن پاشی را در تمامی نقاط مختلف شهری اجرا خواهند کرد و برای رفاه حال عابرین پیاده نیز تمام پیاده روها ی هسته مرکزی شهر و نقاط پرتردد نیز باادوات مخصوص یخ زدایی خواهد شد.

منتظری با اشاره به جا نمایی ۱۲۰ مخزن مخصوص شن‌پاشی در ۱۲۰ نقطه شهر افزود: در صورتی که سازمان یا نهادی در حوزه شهری درخواست جانمایی مخزن شن‌پاشی داشته باشد میتواند نسبت به خریداری باکس اقدام کرده و شن مخصوص از سوی سازمان پسماند به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار میگیرد.

طرح مبارزه با جانوران موذی و ناقل بیماری درخیابان نواب قزوین آغاز شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از آغاز طرح مبارزه با جانوران موذی و ناقل بیماری درخیابان نواب  قزوین خبر داد و افزود: پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح مبارزه با جانوران موذی و ناقل بیماری در مناطق مختلف شهری  و اعلام رضایت نسبی شهروندان از اجرای این طرح، طرح مبارزه با جانوران موذی و ناقل بیماری پس از شناسایی مناطق آلوده در خیابان نواب قزوین در محدوده‌های میدان مادر تا مرکز تربیت معلم شهید رجایی به مرحله اجرا درآمد.

منتظری با اشاره به بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان افزود: با توجه به بررسیهای صورت گرفته در مناطق شهری سه نوع موش قهوه ای، سیاه و خانگی شناسایی شده است که وجود هریک از این جانداران میتواند عامل بالقوه‌ای در شیوع انواع بیماریهای ویروسی، انگلی و یا باکتریایی باشد.

وی با اشاره به اطلاع رسانی جامع درخصوص طعمه گذاری در این نقطه از شهر، میزان طعمه‌های کار گذشته در این منطقه را ۵ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: این طعمه ها از نوع «دیفتیالون» بوده و به رنگ «سرخ» است که هیچ گونه آثار زیست محیطی به دنبال ندارد، ضمن اینکه کارگران مجرب این حوزه پس از گذشت یک ماه از عملیات طعمه گذاری  محدوده موردنظر را با استفاده از آب و آهگ کاملاً پاکسازی می کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین اجرای موفقیت تمامی طرح های سازمان را در گرو همکاری شهروندان دانست و تصریح کرد : از عموم شهروندان تقاضا می شود تا با تخلیه زباله های خود در ساعت ۹شب و در مخازن تعبیه شده از سوی سازمان، رعایت نکات بهداشتی و استفاده از کیسه‌های مخصوص زباله این سازمان را در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان  یاری رسانند.

منتظری با اشاره به این نکته که در پایان عملیات طعمه گذاری و طی شدن دوره دو ماهه از شهروندان نظر سنجی خواهد شد؛ پایان تاکید کرد: شهروندان میتوانند تا در صورت مشاهده جانوران موذی مراتب را از طریق سامانه ۱۳۷شهرداری قزوین اطلاع رسانی کنند تا ماموران مجرب این سازمان در اولین زمان با مراجعه به محل اعلامی، عملیات طعمه گذاری را انجام دهند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.