گلباران حرم مطهر امام هادی و امام حسن عسکری(ع) با ۵۰۰۰ شاخه گل

0
اشتراک

گلباران حرم مطهر امام هادی و امام حسن عسکری(ع) با ۵۰۰۰ شاخه گل

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات استان فارس اسکندر قاسمی از اهدا ۵ هزار شاخه گل طبیعی نفیس به حرم مطهر امامین عسکریین (ع) در سامرا همزمان با شب ولادت حضرت امام حسن عسکری (ع) خبر داد و اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس براساس برنامه‌های هرساله برای بار پنجم با همت مردم شهر شیراز، گل‌آرایی حرم مطهر حضرت امام هادی (ع) ، حضرت امام حسن عسکری(ع) ، حضرت نرگس خاتون (س) مادر گرامی حضرت صاحب الزمان (عج) و حضرت حکیمه خاتون خواهر بزرگوار امام هادی (ع) را در برنامه خود قرار داده است.

قاسمی تمام گل‌های مورد استفاده در این کار را طبیعی و مجلسی دانست و عنوان کرد: ۵ هزار شاخه گل مورد استفاده شامل گل‌های لیلیوم، آنتریوم، رز هلندی و ایرانی، گل داوودی و نوع خوشه‌ای آن و هم چنین گل میخک و گلایل و انوع برگ‌های تزئینی است که تماما از بازار ایران خریداری و در این حرکت ماندگار استفاده می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اشاره به این موضوع که تمامی هزینه‌های این کار ماندگار را مردم شیراز از نذورات خود پرداخت می‌کنند، افزود: مردم ولایت دوست شیراز با این کار و ایفای نقش موثر در امر بازسازی، نوسازی و توسعه آن حرم‌ها بارها ارادت خاص و ویژه خود را به این خاندان مکرم و مطهر به اثبات رسانده‌اند.

با اعتبار یک میلیارد ریال نخستین اقامتگاه بومگردی در خرمبید افتتاح شد 

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمبید از افتتاح نخستین اقامتگاه بومگردی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس محسن طیبی گفت: با صدور مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی فارس نخستین اقامتگاه بومگردی واقع در بافت سنتی و تاریخی شهر صفاشهر با مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال بهسازی و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: با تمهیدات و حمایت‌های اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس از ایجاد این گونه اقامتگاه‌ها شاهد رشد و توسعه گردشگری در منطقه و شهرستان خواهیم بود. در حال حاضر پرونده دو اقامتگاه دیگر با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد در اداره کل میراث فرهنگی فارس در دست اقدام است. 

تصادف نیسان و سمند در ممسنی ۵ مصدوم و یک فوتی بر جای گذاشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس  ساعت ۰۹:۴۳ امروز در تماس با مرکز پیام اورژانس ١١۵ نورآباد اعلام تصادف ۲دستگاه خودرو نیسان و سمند شد که بلافاصله پرسنل اورژانس۱۱۵به محل حادثه اعزام شدند.

این حادثه ۵ مصدوم در بر داشت   که مصدومین  پس از دریافت اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان  ولی عصر (عج)نوراباد منتقل شدند.متاسفانه این حادثه یک فوتی نیز بر جای گذاشت.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.