شیراز، پایتخت پارازیت؟!

0
اشتراک

شیراز، پایتخت پارازیت؟!

یکی از اولین واکنش‌ها به این موضوع، به معاون استاندار فارس مربوط می‌شود که انتشار پارازیت در شیراز را تکذیب کرده است.‌هادی پژوهش جهرمی در مورد شایعه پراکنی فضای مجازی درباره انتشار پارازیت در شیراز گفت: بحث پارازیت‌ها سال‌های گذشته نیز درباره امواج ماهواره‌ای مطرح شد و به نظر می‌رسد این بار نیز داستان همان گونه باشد.
به گزارش راهنمای سفر من نقل از آرمان ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ادامه داد: این موضوع در جلسه‌ای که به این مناسبت برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت و موضوع نگران کننده‌ای در سطح آنچه در فضای مجازی منتشر شده است، وجود ندارد. همچنین هیچ دستگاهی وجود ندارد که بخواهد به صورت سازمان یافته با انتشار پارازیت سلامت مردم را به خطر بیندازد تا با امواج دیگری مقابله کند و این موضوع در غرب شیراز و یا سایر نقاط آن صحت ندارد. جهرمی تاکید کرد: هر کدام از امواج دارای دامنه‌ای تعریف شده هستند و تمامی این امواج تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات رادیویی قرار دارد. اگر در جایی در امواج تداخل به وجود بیاید، سازمان تنظیم مقررات رادیویی بلافاصله به عنوان یک مزاحم شناسایی کرده و در راستای رفع آن اقدام می‌کند.
او در پایان خاطرنشان کرد: مردم شیراز به شایعه پراکنی فضای مجازی درباره انتشار پارازیت توجه نکنند. مدیرکل سرویس‌های رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در این باره تصریح کرد: استانداردهای حدود تشعشعات آنتن‌های موبایل را سازمان انرژی اتمی برمبنای ضوابط و مقرراتی که در منابع بین‌المللی به‌کار گرفته می‌شود، تعیین کرده و به تمامی سازمان‌ها ابلاغ می‌کند. مدیرکل مخابرات استان فارس نیز در این باره گفته است: «تاکنون هیچ تحقیقی در خصوص تاثیرگذاری مثبت یا منفی امواج مخابراتی تلفن‌های همراه انجام نشده است که تاثیر بر انسان را رد یا اثبات کرده باشد.» دغدغه مردم درباره تاثیر مخرب امواج دکل‌های تلفن همراه ادامه داشت تا اینکه شایعه ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای و به تبع آن اخلال در تلفن‌های همراه و گیرنده‌های دیجیتالی، نگرانی مردم برخی از مناطق شیراز را دوچندان کرد.
کمیته حقیقت‌یابدر همین رابطه یک عضو شورای شهر شیراز با ارسال نامه‌ای به استانداری فارس خواستار ایجاد کمیته‌ای حقیقت یاب برای بررسی صحت پارازیت در برخی مناطق شیراز شد. ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این باره گفت: وجود امواج و پارازیت که اخیرا مطرح شده است، تکذیب می‌شود و با انجام تحقیقات مستمر اگر آثار مخرب مشاهده شود، بلافاصله آن را مطرح خواهیم کرد.
تکذیب تحقیقات در مورد پارازیترئیس بخش فیزیک دانشگاه شیراز با اشاره به مطالب منتشر شده در فضای مجازی بیان داشت: استادان و دانشجویان این بخش تاکنون برای سنجش میزان پارازیت‌ها و امواج در شیراز طرح مطالعاتی خاصی نداشته اند و پیام‌های فضای مجازی که به مطالعات دانشگاه شیراز در این زمینه استناد می‌کند اصالت ندارد و تکذیب می‌شود.
تذکر نمایندگان شیرازنماینده مردم شیراز در مجلس گفت: شیوع سردرد به‌ویژه در غرب شهر، مردم را نگران کرده و ادامه این روند سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد. علی اکبری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی مجلس خاطرنشان کرد: هیچ کس پاسخگوی معضل پارازیت‌ها در شیراز نیست؛ نه وزیر کشور، نه وزیر ارتباطات و نه وزیر بهداشت پاسخ روشنی در این باره نمی‌دهند و این پارازیت‌ها باعث شیوع سردرد، اختلال در شبکه همراه، تلویزیون و مشکلات محیطی شده است. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، او افزود: در غرب شیراز مردم به دلیل مشکلات ناشی از پارازیت‌ها در بسیاری از مسائل زندگی دچار مشکل شده‌اند و لازم است مسئولان اقدامات لازم در این زمینه صورت دهند. همچنین مسعود رضایی نماینده دیگر شیراز در تذکری به وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت بر لزوم ارائه توضیح در مورد علت افزایش امواج پارازیت در شیراز به ویژه در غرب شهر که باعث به خطر افتادن سلامت مردم و ایجاد سردردهای فراوان شده است، تاکید کرد. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تابناک،‌ هنوز هیچ منبع رسمی وجود پارازیت و خطرات آن بر روی سلامتی مردم شیراز را تایید نکرده است اما محققان می‌گویند امواج الکترومغناطیسی اثرات مخربی روی بدن انسان دارد. مدتی پیش پژوهشگران مرکز «سم شناسی آمریکا» اعلام کردند که تشعشعات تلفن همراه بر روی بدن انسان اثرات منفی دارد اما فشار شرکت‌های بزرگ تلفن همراه باعث شده تا این مرکز نتایج تحقیقات را به صورت رسمی اعلام نکند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.