راه اندازی شرکت های تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف ضروری است

0
اشتراک

راه اندازی شرکت های تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف ضروری است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چشم برخوار، معاون فرماندار برخوار، امروز در ششمین کارگروه اقتصاد مقاومتی برخوار در فرمانداری شهرستان افزود: شهرستان برخوار بعد از اصفهان بیشترین هنرمند و شاغل در صنایع دستی را دارد.

محمود سلطانی تصریح کرد: بیشتر هنرمندان این شهرستان در رشته های مُنبت کاری، قلم زنی، مُعرق روی چوب و چرم دوزی فعالیت می کنند.

معاون فرماندار برخوار اظهار کرد:‌ برای افزایش تولید و معرفی آثار تولید شده در این شهرستان باید شرکت های تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف راه اندازی شود.

سلطانی، گره چینی را از هنرهای شهرستان برخوار نام برد و گفت: ‌این شغل در لیست مشاغل هنری و حمایتی دولت نیست و نیاز است از شاغلان این رشته برای پرداخت بیمه و پرداخت تسهیلات حمایت شود.

در این کارگروه، هنرمندان صنایع دستی برخوار کمبود سهمیه بیمه تامین اجتماعی در برخی از رشته های هنری و واردات صنایع دستی و کالاهای خارجی را مهمترین مشکل خود عنوان کرده و خواستار راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی در این شهرستان شدند.

ششمین کارگروه اقتصاد مقاومتی برخوار با هدف بررسی دیدگاه خبرگان صنایع دستی و گردشگری به ریاست محمود سلطانی معاون فرماندار و با حضور بخشداران بخش مرکزی و حبیب آباد و اعضاء جلسه در فرمانداری برگزار شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.