منطقه نمونه «سقزچی» نیر مستعد امکانات گردشگری چهارفصل است

0
اشتراک

منطقه نمونه «سقزچی» نیر مستعد امکانات گردشگری چهارفصل است

مهدی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به وضعیت فعلی این منطقه با توجه به خلأ ید سرمایه‌گذار تصریح کرد: این منطقه یکی از مناطق نمونه گردشگری برجسته استان محسوب می‌شود.

وی افزود: موقعیت جغرافیایی و امکانات آن ایجاب می‌کند که امکانات گردشگری چهارفصل در آن دایر شود و طی سال‌های اخیر نیز با توجه به این ظرفیت برنامه‌ریزی‌هایی جهت ایجاد امکانات گردشگری پیاده شده است.

فرماندار نیر تأکید کرد: متأسفانه در ۱۰ سال گذشته سرمایه‌گذار این منطقه نتوانسته عملکرد مطلوبی ارائه کند و به جای طی مراحل قانونی حتی دست به ساخت‌وسازهای غیرمجاز زده است.

احمدی متذکر شد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری یکی از نیازهای جدی شهرستان است و در چند سال گذشته بارها تلاش شده مشکلات سرمایه‌گذار بررسی شده و به فرجام مطلوب برسد.

وی افزود: حتی به منظور ارائه مدارک و مستندات فرجه زمانی تعیین شده اما در نهایت سرمایه‌گذار نتوانسته مدارک و مستندات لازم را ارائه کند و برای خلأ ید وی تصمیم‌گیری شد.

فرماندار نیر در خصوص بازپرداخت هزینه کرد این سرمایه‌گذار نیز ادامه داد: لازم است میزان هزینه کرد از سوی کارشناسان دادگستری بررسی شود اما میزان هزینه کرد به مراتب کمتر از رقمی است که خود سرمایه‌گذار اعلام کرده است.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف وضعیت سرمایه‌گذاری در منطقه نمونه گردشگری سقزچی متذکر شد: بعد از تعیین تکلیف زمینه‌های توسعه زیرساخت‌های گردشگری این منطقه می‌بایست مجدداً موردبررسی قرار گیرد.

احمدی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان نیر شش منطقه نمونه گردشگری دارد، اضافه کرد: در برخی از آن ها سرمایه‌گذاران در خواست ایجاد زیرساخت‌های گردشگری را داشته اند که همگی بررسی می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.