اشتغال زایی روستایی و جلوگیری ازمهاجرت به شهرها حاصل خرید گندم از کشاورزان

0
اشتراک

اشتغال زایی روستایی و جلوگیری ازمهاجرت به شهرها حاصل خرید گندم از کشاورزان

محمدحسین قربانیبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، برنامه “گفت و گوی علمی” با موضوع (نگاهی به آینده زیست بوم ایران ، تغییرات اقلیمی و چالشهای آن) از طریق ارتباط تلفنی با محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

قربانی در ابتدای گفت و گوی خود اظهار کرد: در حال حال حاضر یک برنامه مدون و نظارت بر اجرای آن مورد نیاز است و در حال حاضر همکاری خوبی میان دولت و مجلس در این خصوص برقرار است.

وی در ادامه عنوان کرد: توجه به آب زیرزمینی و تامین آب شرب و کشاورزی اقلیم های مختلف  و تامین سلامت روستاها به منظور جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر از جمله موارد مورد توجه در مجلس است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به برنامه  مقرون به صرفه سازی کشاورزی اشاره کرد و گفت : دولت با فشار مجلس ، محصولات کشاورزی چون گندم را به قیمت مناسب خریداری کرد و همین امر سبب خودکفایی کشور در این زمینه شد و اشتغال زایی را به همراه داشت که سبب ایجاد جاذبه برای زندگی روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها شد.

قربانی در ادامه عنوان کرد: ورود ریزگردها به کشور از جمله عواملی است که تغییرات اقلیمی را در کشور ایجاد می کند . در همین راستا طرح دو فوریتی دولت با محوریت سازمان محیط زیست که برای کاهش ورود ریزگردها و مقابله با آن تدوین شده است در هفته های گذشته در صحن علنی مجلس با حداکثر آراء تصویب شد.

وی یکی از مشکلات مدیریتی و قانونی در جامعه ایران را عدم نگاه عمیق و آینده محور دانست و ادامه داد: قوانین باید متناسب با واقعیت های جامعه و مبتنی بر نظرات کارشناسی باشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.