کارآفرینان روستایی تسهیلات ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند

0
اشتراک

کارآفرینان روستایی تسهیلات ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، حسین تیموری در جلسه‌ هم‌اندیشی و همفکری توسعه عمرانی و آبادانی روستای فیشان که امشب با حضور کریم حبیبی‌انبوهی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین، اعضای شوراها، دهیار و مردم این روستا برگزار شد، توضیحاتی در خصوص نحوه همکاری و ارائه تسهیلات و خدمات بانکی به متقاضیان طرح‌های کارآفرینی ارائه و اظهار داشت: با توجه به انتخاب و ارائه طرح به صندوق کارآفرینی پس از تأیید مراجع ذیربط، تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی افزود: ارائه خدمات بانکی و تسهیلات به صورت مرحله به مرحله با توجه به پیشبرد طرح بوده و با نظارت کارشناسان صندوق صورت می‌گیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان قزوین اضافه کرد: طرح‌ها می‌تواند شامل طرح شیلات و پرورش ماهی، زنبورداری، پرورش بوقلمون، پرورش و تولید قارچ و طرح‌های دیگر با توجه به ظرفیت‌های مکانی و نیروی انسانی روستا و همچنین بازار تقاضا باشد.

تیموری عدم اشتغال متقاضی و شخص گیرنده تسهیلات در هیچ ارگان و یا شرکت، داشتن شرایط سنی متقاضی حداقل ۱۸ و حداکثر ۶۵ سال، حداقل تسهیلات صندوق ۱۰ میلیون تومان و حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان و بازپرداخت تسهیلات ضمن استراحت ۶ ماهه پس از اجرای طرح به مدت ۶۰ ماه ۵ ساله را از جمله شرایط دریافت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد.

این مسؤول تصریح کرد: انتخاب مکان برای اجرای طرح با تأیید مراجع ذیربط  و ارائه آن به صندوق کارآفرین امید از دیگر شرایط اخذ تسهیلات است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان قزوین یادآور شد: همچنین اگر طرح مورد نظر با تشکیل شرکت تعاونی باشد، شرایط عدم اشتغال برای اعضای هیأت مدیره ملاک نبوده و باید اعضای این هیأت حداقل دو، سه و یا حداکثر هفت نفر باشد.

تیموری بیان کرد: از هر شخص و یا شرکت تعاونی که در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی جوانان روستا گام بردارد، حمایت‌های لازم در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی ضمن گفت‌وگو با اعضای شورا و مردم روستای فیشان، مطالبی در خصوص نحوه اخذ تسهیلات اشتغال، شرایط متقاضیان و اجرای طرح‌هایی همانند پرورش دام و فرآوری محصولات دامی و کشاورزی بیان کرد.

گفتنی است؛ روستای فیشان از توابع بخش الموت شرقی استان قزوین است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.