جای هیچگونه نگرانی در خصوص بیماری سرخک برای شهروندان نیست/پیشگیری های لازم صورت گرفته است

0
اشتراک

جای هیچگونه نگرانی در خصوص بیماری سرخک برای شهروندان نیست/پیشگیری های لازم صورت گرفته است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فدایی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرماهشهر در گفت و گو با خبرنگار ماهشهر امروز اظهار کرد : در حوزه بهداشت یک نظام مراقبت سندرومیک داریم که در این قالب  کلیه همکاران بنده، نسبت به رصد کردن تمام علائم بیماری ها اقدام میکنند.

فدایی گفت: اگر جایی احساس کنیم که یک علامت بیماری در حال افزایش است، بلافاصله این هشدار به حوزه بهداشت منتقل می شود و بصورت گزارش تلفنی یا گزارش مکتبوب به ما اعلام می شود  و بلافاصله اقدامات بهداشتی لازم صوزت می گیرد.

وی افزود:  در خصوص بیماری سرخک که اتفاق افتاده، همکاران ما در مرکز بهداشت  یک سری نقاط  را تحت نظر و کنترل گرفتند  و به دنبال افزایش  ضایعه پوستی بلافاصله وارد عمل شدند و در مناطق مورد نیازمداخله صورت گرفت.

رئیس مرکز بهداشت عنوان کرد: ما برای جلوگیری از گسترش بیماری، اقداماتی پیش گیرانه انجام دادیم و درقالب دستور العمل کشور نسبت به انجام واکسیناسیون افراد ۹ ماه تا ۱۵ ساله اقدام کردیم.

فدایی در پایان گفت: خوشبختانه در این برنامه پیشگیری های لازم انجام شده  و واکسیناسیون صورت میگیرد و جای هیچ نگرانی و تشویش اذهان نیست و مردم با آرامش وخیال راحت به توصیه ها و اطلاعیه های شبکه بهداشت،توجه کنند.

گفتنی است طرح تزریق واکسن سرخک برای کودکان ۹ ماهه تا ۱۵ ساله شهرستان بندرماهشهر، تا انتهای هفته جاری ادامه خواهد داشت و والدین برای تزریق این واکسن به کودکان خود می توانند به نزدیک ترین پایگاه بهداشت محل سکونت خود، مراجعه کنند.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.