سلامت عمومی کشور در معرض بیماری‌های بازپدید قرار دارد/ عرضه دام قاچاق تهدیدی علیه سلامت مردم است

0
اشتراک

سلامت عمومی کشور در معرض بیماری‌های بازپدید قرار دارد/ عرضه دام قاچاق تهدیدی علیه سلامت مردم است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی استان سمنان، سومین جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق و عرضه در شبکه دام و فرآورده‌های خام دامی استان سمنان با حضور نماینده‌هایی از سازمان‌ها و ادارات مختلف در این اداره‌کل برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان در این جلسه ضمن گسترده خواندن فعالیت‌های دامپزشکی در حوزه سلامت اظهار کرد: دامپزشکی در مبارزه با بیماری‌های بازپدید و نوپدید همچون آنفلوآنزا و حفظ و حراست از سلامت جامعه نقش مهمی دارد و به‌طور گسترده انجام‌ وظیفه می‌‌کند.

محمد سعیدی با بیان اینکه کشور ما در حوزه سلامت در منطقه خاورمیانه در سطح بالایی قرار دارد، گفت: سلامت عمومی کشور علاوه بر اینکه در معرض خطراتی همچون بیماری‌های بازپدید و یا جدید قرار دارد، تهدیدات بیوتروریسم از جانب دشمن نیز در پیش روی آن است که همواره باید با آن‌ها مبارزه کرد تا در برابر این مخاطرات مصون ماند.

وی افزود: دامپزشکی کشور و بالطبع آن دامپزشکی استان سمنان با عِدّه کم و درعین‌حال با عُدّه زیاد در این زمینه مشغول و پیروز بوده و گواه این ادعا کنترل بیماری‌هایی همچون لمپی اسکین در سال گذشته در استان سمنان بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان اهمیت فعالیت‌های این کارگروه از نظر اقتصادی را محرز و مشهود دانست و گفت: می‌توان اثرات مصوبات اجرایی این کارگروه را در جامعه حس کرد.

سعیدی همچنین عرضه دام قاچاق و خارج از شبکه را تهدیدی علیه سلامت و اقتصاد کشور توصیف کرد و مقابله با آن را خواستار شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.