دعا موتور محرکه معنویت؛ بهترین راه پیشگیری از آسیب‌ها دعاست

0
اشتراک

دعا موتور محرکه معنویت؛ بهترین راه پیشگیری از آسیب‌ها دعاست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام ناصر سقای بی‌ریا  ظهر امروز در چهارمین همایش ملی سلامت معنوی که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به رویکرد انسان نسبت به مسائل پزشکی و درمان بیماری اظهار داشت: هدف از دعا شفا یا روحیه دادن به بیماران است اما با توجه به تعریفی که از معنویت شده باید چه کنیم تا معنویت آسیب‌ندیده و سالم بماند.

عضو هیئت‌علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بابیان اینکه ارتباط انسان باخدای متعال در ابعاد بینش، گرایش و رفتار باید صورت گیرد، گفت: خداوند آفریننده است و آغاز معنویت و دین، شناخت خداوند است، دومین مرحله خداشناسی دوست داشتن خداوند است.

وی بابیان اینکه رفتار به معنای رعایت بندگی خداوند است، تصریح کرد: باید از سلامت معنوی به‌عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف دنیایی استفاده شود و حتی فکر کردن درباره معنویت مؤثر بوده و نگاه اسلام به معنویت این‌گونه است.

حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا بابیان اینکه باید معنویت در عالی‌ترین رده قرار گیرد، گفت: در سلامت معنوی منتهی الیه خداوند است، در زیارت امین‌الله می‌گوییم خدایا مرا به خوشی هنگام مرگ مشتاق کن.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه سلامت پزشکی هدف نبوده و یک ابزار برای رسیدن به خداوند است، گفت: آن‌کسی که خزائن آسمان و زمین دستش است اجازه صحبت به انسان داده و قول اجابت نیز داده است، ازاین‌رو دعا پیشران معنویت است.

وی گفت: دعا موتور محرکه معنویت است و تمام مسائل معنوی انسان را پوشش داده و به‌روز می‌کند بنابراین بهترین پیش‌گیرنده دعا است که انسان را از آسیب‌ها دور می‌کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.