پلیس آلمان ۲ مظنون به همکاری با عامل حمله برلین را دستگیر کرد

0
اشتراک

پلیس آلمان ۲ مظنون به همکاری با عامل حمله برلین را دستگیر کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه آلمانی "دی سایت"،  حدود دو هفته بعد از حمله یک کامیون به بازارچه کریسمس در برلین که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر و تعداد زیادی زخمی شد دو نفر مظنون به همکاری با "انیس العامری"، عامل حمله تروریستی برلین دستگیر شدند.

دادستانی کل فدرال آلمان در یک محل اقامت پناهندگان در برلین محل سکونت یک تونسی را طی یک عملیات ویژه مورد بازرسی قرار داد.

به گفته دادستانی کل فدرال آلمان این سوء ظن وجود دارد که فرد متهم ۲۶ ساله از تصمیمات العامری برای این حمله تروریستی آگاه بوده و احتمالا به وی در این راستا کمک کرده است.

در یک حمله با کامیون به بازارچه کریسمس در برلین که در ۱۹ دسامبر سال گذشته رخ داد حدود ۱۲ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر مجروح شدند. عامل این حمله که انیس العامری و یک پناهنده تونسی بود حدود سه روز بعد از ارتکاب این حمله در ایتالیا به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، فرد ۲۶ ساله دستگیر شده هم وطن خود انیس العامری را از اواخر سال ۲۰۱۵ می شناخته و در زمان نزدیک به ارتکاب این جنایت با وی در ارتباط بوده است.

در همین ارتباط همچنین یک آپارتمان در برلین تفتیش شد. بر اساس اطلاعات دادستانی کل فدرال آلمان یکی از هم اتاقی های سابق العامری در این آپارتمان سکونت داشته است. بر اساس تحقیقات انجام شده احتمالا این مظنون دستگیر شده دوم هم در زمان نزدیک به وقوع جرم با العامری ارتباط داشته است.

تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد و دادستانی کل آلمان اعلام کرده که امروز اطلاعاتی در این باره را به اطلاع عموم خواهد رساند.

حدود یک هفته پیش نیز یک مظنون به ارتباط با العامری بعد از دستگیری مجددا آزاد شد. پلیس آلمان این مرد را موقتا در برلین دستگیر کرده بود، اما دادستانی کل فدرال آلمان حکم بازداشتی برای وی صادر نکرد. ظاهرا شماره العامری روی گوشی فرد مظنون پیدا شده بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.