طرح «خادم» در برنامه‌های خانواده محور صداوسیمای فارس معرفی می‌شود

0
اشتراک

طرح «خادم» در برنامه‌های خانواده محور صداوسیمای فارس معرفی می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی صداوسیمای مرکز فارس، سید تقی سهرابی در دیدار با مدیرعامل هلال احمر استان فارس از اجرای طرح خادم استقبال کرد و  اظهار داشت: مجموعه برنامه‌های صداوسیمای فارس که هم اکنون در حال پخش است بستر بسیار مناسبی برای تشریح خدمات هلال احمر و تشویق مردم به مشارکت در فعالیت‌های عام المنفعه این نهاد خدمت‌رسان است. 

سهرابی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در حوزه ماموریت هم‌افزایی و تعامل هلال احمر  و صداوسیما کم کردن و ریشه‌کنی این آسیب‌ها را از خواسته‌های مدیران رسانه ملی اعلام کرد و افزود: برای تشویق مردم به زندگی بهتر و انتخاب سبک زندگی ایرانی اسلامی با شما همراه و همگام بوده و هستم.

مدیرکل صداوسیمای فارس از آمادگی کارکنان این مرکز برای آموزش مهارت  در زندگی زیرنظر هلال احمر استان خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح" خادم" در برنامه‌های خانواده محور صداوسیمای استان فارس به نحو مطلوبی معرفی می‌شود و در برنامه‌های گفت‌وگو محور صبحگاهی و شبانگاهی رسانه، فضاهای مناسبی برای جمعیت هلال احمر در راستای جذب داوطلبان، آموزش و اطلاع‌رسانی فراهم می‌شود. 

لازم به ذکر است طرح خادم، خانواده آماده در مخاطرات است که آموزش و اطلاع‌رسانی دو بعد مهم این طرح محسوب می‌شود.  

علاوه بر آن لزوم توجه به آموزش مهارت‌های زندگی، چگونگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی، ضرورت ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، چگونگی معرفی بیشتر خدمات هلال احمر استان به مردم، توجه دادن مردم به زندگی سالم، توجه دادن خیرین و نیک‌اندیشان به این جمعیت عام المنفعه، لزوم اطلاع‌رسانی و چگونگی برقراری تعامل مستمر صداوسیما و جمعیت هلال احمر و راه‌اندازی استودیو هلال احمر به عنوان دومین استودیو بعد از تهران از عمده مسائل مطرح شده در این نشست دو جانبه بود.

تغییر زمان برگزاری کنگره استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از تغییر زمان برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در شیراز خبر داد. 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری اظهار داشت: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی که با هدف شناخت بناهای استان فارس از نظر تاریخ معماری و شهرسازی و ارائه راهکار و پیشنهاد برای حفاظت، مرمت و احیاء بناهای تاریخی استان فارس که مقرر بود در تاریخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه در شیراز برگزار شود به دلیل تداخل اجرای این کنگره در دیگر استان‌های کشور، در تاریخ ۳۰ بهمن و ۱ اسفند ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: از جمله محورهای اصلی برگزاری این کنگره ارائه بررسی‌های کارشناسی در زمینه ثبت جهانی مجموعه ساسانی، مجموعه زندیه و دیوانخانه است. 

مدیرکل میراث فرهنگی فارس بیان کرد : از دیگر محورهای این کنگره حوزه‌های فرهنگی- طبیعی شهرها و روستاهای تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و غیره است که توسط اساتید مجرب دانشگاه توضیح داده می‌شود. 

تمدید جشنواره دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روابط عمومی ارشاد استان فارس رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بوانات در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی این شهرستان گفت: سومین جشنواره روستاها و عشایر دوستدارکتاب و پایتخت کتاب ایران تاپایان دی ماه تمدید شد.

حسین برزگر گفت: سومین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه و بصورت رقابتی درحال اجرا است.

گفت: برای شرکت در این جشنواره ضروری است مجموعه فعالیت‌ها، برنامه‌ها، مدارک و مستندات با امضای دهیار، رئیس شورای اسلامی و مسئول کتابخانه یا متولی طرح‌های کتابخوانی به همراه فرم‌های تکمیل شده به دبیرخانه استانی جشنواره مستقر در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها یا به صورت مستقیم به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.