مردم از مواد غذایی صنعتی با نشان سبزرنگ استفاده کنند

0
اشتراک

مردم از مواد غذایی صنعتی با نشان سبزرنگ استفاده کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمدمهدی رزمجویی عصر امروز در نشست خبری کمپین کاهش مصرف نمک، قند و چربی در دانشگاه علوم پزشکی این شهر اظهار داشت: به مردم توصیه می‌شود که از فراورده‌های غذایی صنعتی با نشان سبزرنگ استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد محصولات غذایی تولیدشده در استان فارس نشان سبزرنگ دارد که تا پایان سال ۱۳۹۹ باید به ۱۰۰ درصد برسد، افزود: فراورده‌های مواد غذایی که ارزش تغذیه دارد نشان ایمنی و سلامت می‌گیرند که این نشان در حال حاضر سیب سبزرنگی است که روی بسته محصولات مشاهده می‌شود و ما به مردم توصیه می‌کنیم از فراورده‌های غذایی با نشان سبز رنگ استفاده کنند.

رزمجویی خاطرنشان کرد: ۱۹۲ محصول غذایی دارای نشان ایمنی و سلامت بوده که ۲۳ محصول آن مربوط به استان فارس است که شامل انواع پنیر، دوغ، روغن زیتون و … می‌شود.

وی با اشاره به چراغ راهنمای تغذیه‌ای، اضافه کرد: امروز در بحث آگاه کردن مردم از سلامت مواد غذایی با نشان دادن سه رنگ سبز، زرد و قرمز در قالب این چراغ راهنمایی، انقلابی در دنیا در این زمینه صورت گرفته است و به‌خوبی مردم با سلامت مواد غذایی آشنا می‌شوند.

این مقام مسؤول افزود: این رنگ‌ها برای مواد غذایی نمک، قند، چربی و … به کار می‌رود و رنگ سبز نشان از سلامت کامل ماده غذایی دارد افزون‌بر اینکه رنگ زرد حالت متوسط و رنگ قرمز نشان از زیان آن ماده غذایی برای بدن دارد.

رزمجویی همچنین با اشاره به مصرف بالای نمک در جامعه گفت: کارخانه‌ها را ملزم کردیم که ۵۰ درصد نمک دوغ را کاهش دهند، افزون‌بر اینکه در موادی مانند نان، پنیر و… نیز این کار صورت گرفته است و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که ضمن پایین آوردن مصرف نمک، بیشتر از مواد غذایی که داخل منزل تهیه می‌شود، استفاده کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.