توجه به طرح آمایش سرزمینی ضروری است

0
اشتراک

توجه به طرح آمایش سرزمینی ضروری است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، سعید خدادی ظهر چهارشنبه در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، ضمن تقدیر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان در اجرای طرح تحول سلامت افزود: علوم پزشکی استان  جزو دستگاه هایی است که عملکرد مطلوبی را طی سال های اخیر به جا گذاشته است.

وی ابراز کرد: در گذشته برخی سوء مدیریت ها موجب کاهش بهره وری و اتلاف سرمایه شده است که از جمله آن می توان به احداث بیمارستان در ایجرود اشاره کرد.

خدادادی توجه جدی به طرح آمایش سرزمینی را در اجرای پروژه ها ضروری دانست و تصریح کرد: باید با تعامل بیشتر کارشناسان، مردم و مسئولان مانع  بروز مشکلات این چنینی باشیم.

رئیس  شورای اسلامی استان زنجان ادامه داد: در صورتی که چالش ها و ناآرامی های روانی جامعه از جمله در حوزه سلامت رفع شود و جامعه ای هدفمند و آرام شکل بگیرد  بسیاری از عقب ماندگی ها جبران می شود.

وی از شلوغی مطب ها، کمبود بخش های رادیولوژی و تراکم ساختمان های پزشکان در مرکز شهر انتقاد کرد و گفت: باید با احداث شهرک سلامت  ساختمان های پزشکان استاندارد فراهم کرد.

خدادادی همچنین خواستار شفاف سازی  تاثیر سرب و روی  بر سلامت شهروندان زنجانی شد و گفت: شوراهای اسلامی برای حمایت از برنامه های مربوط به ارتقا سطح سلامت مردم آماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هستند.

عضو شورای اسلامی استان زنجان و عضو شورای اسلامی شهرستان خدابنده نیزدر این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب دانشگاه علوم پزشکی در بهبود وضعیت تنها بیمارستان خدابنده گفت: این بیمارستان طی یک سال اخیر کاملا متحول شده و موجب رضایتمندی مردم را فراهم کرده است.

حسن رضا بیگدلو با اشاره به جمعیت شهرستان خدابنده ابراز کرد: گرچه در حوزه بهداشت و سلامت اقدامات چشمگیری صورت گرفته اما  همچنان متناسب با نیاز بالای شهرستان نیست.

 وی خواستار تبیین نظام ارجاع بیمار به متخصص در شهرستان ها و افزایش اقلام دارویی و ساعات کاری داروخانه ها در شهرستان خدابنده شد.

حسین فرامرزلو دیگر عضو شورای اسلامی استان زنجان و عضو شورای شهرستان ماهنشان با تشکر از اجرای طرح تحول سلامت  گفت: اجرای این طرح رضایتمندی مردم را افزایش داده است.

وی اظهار کرد: با توجه به استقرار شرکت های سرب و روی در شهرستان ماهنشان شایبه هایی در خصوص تاثیر آلایندگی این واحدها  بر سلامت مردم وجود دارد که باید مرتفع گردد.

فرامرزلو همچنین خواستار اختصاص یک  دستگاه آمبولانس به  دندی ، تامین بهیار آقا در شهرستان ماهنشان و نظارت بر فروش دارو شد.

سید جعفر ایوار دیگر عضو شورای اسلامی استان زنجان نیز با بیان اینکه طی سال های اخیر تحول عظیمی در حوزه سلامت ایجاد شده است افزود: در صورتیکه سونوگرافی و دستگاه دیالیز برای شهرسطان سلطانیه تامین شود بخش مهمی از نیازها رفع می شود.

ایوار خواستار تعیین تکلیف درمانگاه مخروبه شهر سلطانیه شد و فعال سازی یک مطب را در شهر سلطانیه ضروری دانست.

وی  در راستای تامین اراضی مورد نیاز جهت احداث درمانگاه و مراکز درمانی  از سوی شورای اسلامی  سلطانیه وعده مساعد داد و افزود: متاسفانه بخش زیادی از اراضی این شهر در حریم میراث فرهنگی است  و شورا نمی تواند در رابطه با آن تصمیم گیری کند اما در صورت لزوم از سایر اراضی برای ارتقا بخش درمان و بهداشت استفاده خواهد شد.

مشاور شورای اسلامی استان در حوزه مناسب سازی نیز با تاکید بر لزوم مناسب سازی فضاهای بهداشتی درمانی گفت: متاسفانه ساختمان ستادی علوم پزشکی هنوز فاقد آسانسور است.

قنبری خواستار تسهیل امور مربوط به معلولان دارای کارت معلولیت در سیستم بهداشت و درمان شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.