موافقت مجلس با استخدام ۲۰ درصد نیروهای شوراهای حل اختلاف/ ۱۳ هزار نفر در صف استخدام هستند

0
اشتراک

موافقت مجلس با استخدام ۲۰ درصد نیروهای شوراهای حل اختلاف/ ۱۳ هزار نفر در صف استخدام هستند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی پیش از ظهر امروز در همایش شوراهای حل اختلاف استان فارس با بیان اینکه در ابتدای راه‌اندازی شوراها هدف استفاده از ریش سفیدان و معتمدان در این شورا بود اظهار داشت: قرار نبود جوانان تازه فارغ‌التحصیل را وارد شوراها کنیم و امروز نیز روا نیست که تلاش آنها را نادیده گرفته و برای آینده‌شان فکری نکنیم.

معاون رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: ۲۵ هزار نفر در شوراهای حل اختلاف در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۱۳ هزار نفر آن در صف استخدام قرار دارند و بعد از ۱۰ سال فعالیت، باید برای برطرف کردن مشکل آنها کاری انجام داد.

احمدی میانجی با بیان اینکه مشکل بیمه تمام کارکنان شوراهای حل اختلاف حل شده است، عنوان کرد: باید تکلیف این تعداد جوان مشخص شود و در تلاش هستیم تا پایان امسال عقب‌افتادگی ابتدای سال تاکنون را جبران کنیم.

رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف بیان کرد: در خشکسالی مالی قرار داریم که این سبب مشکلاتی برای دولت شده و با اینکه تقاضای استخدام ۳۰ درصد از اعضای شوراهای حل اختلاف را به مجلس دادیم، تنها با ۲۰ درصد آن موافقت شد.

احمدی میانجی با بیان اینکه مشکل استخدام نیروهای شورای حل اختلاف تنها به دست نمایندگان مجلس قابل برطرف شدن است و جز اختیارات دولت نیست، گفت: در زمان تعیین بودجه قرار داریم و باید این مسئله را از نمایندگان مجلس مطالبه کرد.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های دولت پاسخگوی مشکلات و موانع نیست و باید انتظارات را متناسب با امکانات درنظر بگیریم اما آینده شورای حل اختلاف روشن است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.