پارک-موزه دفاع مقدس با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرا شود

0
اشتراک

پارک-موزه دفاع مقدس با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرا شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از  استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری عصر سه‌شنبه در جلسه هیئت امنای احداث مرکز فرهنگی و پارک-موزه دفاع مقدس کمک به احداث و تکمیل پارک-موزه دفاع مقدس را از وظایف تمامی دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد و افزود: برق و آب مورد نیاز جهت تکمیل پروژه موزه بصورت موقت تامین گردد و از ظرفیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور طراحی و موزه‌آرایی این مرکز استفاده شود.

استاندار زنجان با انتقاد از تاخیر ایجاد شده در احداث پارک-موزه دفاع مقدس استان زنجان، یادآور شد: شکل گیری و احداث این مراکز در استان‌ها جایگاه ملی و فرادستگاهی دارد که باید با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی احداث گردد.

وی با انتقاد از احداث بسیاری از سالن‌های همایش غیرضروری از محل اعتبارات ملی توسط برخی دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار داشت: اولویت‌گذاری و توجه به کیفی‌سازی در تصمیم‌گیری ها در توزیع منابع اعتباری ملی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان ضروری است.

استاندار زنجان اظهار داشت: برخی از دستگاه‌های اجرایی با استفاده از منابع ملی اقدام به احداث سالن‌های همایش مجلل غیرضروری در دستگاه‌های اجرایی خود در سطح استان نموده اند و این درحالی ‌است که احداث موزه دفاع مقدس استان زنجان از سال ۸۸ تاکنون تنها ۲۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

درویش امیری پارک-موزه دفاع مقدس را محل متمرکزی به منظور حفاظت و نمایش یادگاران و آثار باقیمانده از رشادت رزمندگان، مردم و نیروهای مسلح در دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان و خاطرنشان کرد: نمادهایی از ایثار، فداکاری و مقاومت ملت ایران در دوران دفاع مقدس برای نسل‌های آینده در این موزه‌ها جمع آوری و به نمایش گذاشته می شود.

 پروژه پارک-موزه دفاع مقدس استان زنجان از سال ۸۸ در زمینی به مساحت ۲۲.۵ هکتار در اراضی گاوازنگ زنجان کلنگ زنی شده است و تاکنون طرح مطالعاتی و نقشه برداری مجموعه به پایان رسیده و ساختمانی به وسعت ۵۲۰۰ مترمربع زیربنا در سه طبقه احداث گردیده که برای تکمیل پروژه بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز می باشد.

 موزه دفاع مقدس در ۷ استان کشور تا پایان سال‌جاری به بهره برداری می‌رسد و ۱۰ استان دیگر تا پایان سال آینده از این پروژه بهره‌مند خواهند شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.