پرونده‌های کاغذی در مراکز بهداشت کهگیلویه حذف شد

0
اشتراک

پرونده‌های کاغذی در مراکز بهداشت کهگیلویه حذف شد

سید محمد هاشم طاعتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه با اشاره به راه‌اندازی سامانه یکپارچه الکترونیکی در مراکز درمانی شهرستان اظهار داشت: ۴۳ نقطه ارتباطی فعال در سامانه سیب شهرستان وجود دارد.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه تصریح کرد: در سامانه یکپارچه سیب سرشماری بر حسب خانوار شهری و روستایی انجام و همه مراقبت‌های بهداشتی و رخدادها ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه کاربری این سامانه آسان است، افزود: با مهندسی مجدد فرآیندها گزارش کامل و جامعی ارائه داده می‌شود.

طاعتی از این سامانه به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های حوزه بهداشت در سال ۹۵ نام برد و عملیاتی شدن پرونده سلامت الکترونیک، توجه به کیفیت آموزش مراقبین سلامت، تقویت مراکز آموزش بهورزی در راستای افزایش کیفیت آموزش‌ها و نظارت‌ها را از جمله مزایای این طرح عنوان کرد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه لازمه فراگیری سامانه الکترونیکی را دسترسی به اینترنت دانست و تصریح کرد: در روستاهای درغک، اسفندان و فیلگاه به علت فراهم نبودن زیرساخت‌های مخابراتی راه‌اندازی سامانه سیب تاکنون امکانپذیر نبوده است.

طاعتی افزود: سایر مراکز درمانی شهرستان به سامانه یکپارچه مجهز و پرونده‌های کاغذی در بسیاری از این مراکز به طور کلی حذف شده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت وضعیت بهداشت و درمان روستاها را متحول کرده است، گفت: رشد خدمات رسانی در برخی آیتم‌های مراکز بهداشتی و درمانی روستاها ارجاع بیماران به مراکز درمانی مرکز شهرستان را کاهش داده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.