نظر ما هم بر الحاق باغ معروف به تبریز است / برای ایجاد درمانگاه شبانه روزی تلاش می کنیم

0
اشتراک

نظر ما هم بر الحاق باغ معروف به تبریز است / برای ایجاد درمانگاه شبانه روزی تلاش می کنیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  تبریز بیدار ،  در ادامه پیگیری مشکلات باغ معروف،ایجاد درمانگاه شبانه روزی این روستا و روند الحاق به شهر تبریز را از فرماندار تبریز پیگیر شدیم.

 

رحیم شهرتی فر در گفتگو با تبریزبیدار با اشاره به افزایش جمعیت باغ معروف در سالهای اخیر اظهار داشت: عمده ترین مشکل باغ معروف جمعیت فراوان آن نسبت به یک روستا است. پایین بودن قیمت مسکن و زمین در روستای باغ معروف موجب شد  مهاجرت گسترده ای به این روستای حاشیه تبریز صورت گیرد و این روستای عملا به یک شهرک تبدیل شود.

 

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به اینکه در سالهای پس از انقلاب زیر ساخت های لازم در باغ معروف در حد یک روستا ایجاد شده بود، این زیر ساخت ها  پاسخگوی جمعیت تازه وارد مهاجر نبود و همین امر موجبات معضلات و مشکلات  را فراهم آورده است.

فرماندار تبریز در ادامه با اشاره به ضرورت الحاق باغ معروف به حوزه شهر تبریز گفت: با توجه به اینکه باغ معروف با جمعیت فراوان عملا از حالت یک روستا خارج شده است برای حل مشکلات این روستا، نظر ما هم بر این بود که به تبریز الحاق شود اما متاسفانه این نظر با مخالفت مشاور طرح جامع تبریز و شورای عالی شهر سازی قرار گرفت، البته در صورتی که مقدمات اصلاح این طرح دوباره فراهم شود یکی از مواردی که طرح خواهیم کرد الحاق باغ معروف به تبریز است.

 

شهرتی فر در پاسخ به سوالی در خصوص ضرورت ایجاد درمانگاه شبانه روزی در باغ معروف اظهار داشت: ارائه خدمات پزشکی در روستاها بر اساس فاصله و جمعیت صورت می گیرد   به دلیل نزدیکی به شهر تبریز درمانگاه این روستا در وقت اداری خدمات ارائه می دهد و مردم این روستا در نوبت بعد از ظهر به تبریز مراجعه می کنند و خدمات اورژانسی هم از طریق مرکز فوریت های پزشکی تبریز صورت می گیرد.

 

وی خبر داد: البته با توجه به افزایش جمعیت، مردم این روستا در درخواست های جداگانه خواستار ایجاد درمانگاه شبانه روزی شده اند، ما هم از طریق دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونت بهداشت و درمان پیگیر این امر هستیم تا این درخواست مردم به انجام برسد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.