ساماندهی خانه مسافرها از برنامه های اولویت دار میراث فرهنگی گیلان

0
اشتراک

ساماندهی خانه مسافرها از برنامه های اولویت دار میراث فرهنگی گیلان

به گزارش راهنمای تور گردشگری سفر بلیط به نقل از   خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده در مراسم اختتامیه طرح گردشگری اجتماع محور با اشاره به سیاست استان در ارتقا سطح درآمدهای اقتصادی و تامین معیشت مردم گفت: توسعه بر محور گردشگری روستایی می تواند در رونق اقتصادی استان بسیار موثر باشد.

 وی ساماندهی خانه مسافرها و رونق بوم گردی و طبیعت گردی را یکی از موضوعات مورد توجه در گردشگری روستایی و برنامه های الویت دار این اداره کل برشمرد و افزود: گردشگری روستایی اجتماع محور با شناسایی بیش از سه هزار خانه روستایی در استان اجرا شد.

 علیزاده از تکمیل بانک اطلاعاتی خانه مسافرهای استان با اجرای این طرح خبر داد و تصریح کرد: با صدور پروانه بهره برداری، این خانه مسافرهای روستایی می توانند در کنار زنجیره خدمات گردشگری استان به مسافرین ارائه خدمت کنند.

 وی با بیان اینکه با وجود برخورداری  گیلان از همه توانمندی های فرهنگی، تاریخی و طبیعی، موضوع روستا از مهمترین مقوله های مورد توجه استان است گفت: روستاها علاوه بر الگوهای معماری بومی، محلی میراث معنوی بسیار قوی در کنار جاذبه های گردشگری دارند که می توانند مقصدهای متنوعی را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنند.

 علیزاده با اشاره به تقویت گردشگری روستایی و تنوع سازی مقصدهای گردشگری افزود: احیای بافت های قدیمی روستایی از دیگر مزیت های اجرای طرح گردشگری اجتماع محور است.

 وی با ابراز تاسف از دگرگونی بافت روستایی استان اظهار کرد: باید این بافت ها جهت رونق گردشگری روستایی احیا شود که طرح های گردشگری اجتماع محور، بوم گردی و طبیعت گردی حرکت به سمت احیای معماری بومی،محلی است.

 مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: گردشگری روستایی و رونق آن می تواند منجر به تغییر فعالیت ها و ارتقا اقتصاد بر پایه کشاورزی، دامپروری و محصولات محلی شود.

 وی صنایع دستی را از کسب و کارهای با پیشینه قوی در استان دانست و گفت: جهت دهی گردشگران به سمت روستاها می تواند موجب رونق صنایع دستی از تولید تا عرضه و مشاغل خانگی شود.

 علیزاده با بیان اینکه هزار و ۷۲۴ واحد گردشگری با ظرفیت ۲۶ هزار تخت در استان وجود دارد افزود: هزار و ۲۳۳ واحد از این مجموعه را خانه مسافرها تشکیل می دهند که اضافه شدن مجموعه های اقامتی خانه مسافر در بحث خدمات رسانی به ویژه در مناطق روستایی کمک می کند.

 وی با بیان اینکه سالانه ۴۰ میلیون گردشگر داخلی وارد استان می شود اذعان کرد: سال گذشته ۴۳ هزار و ۳۶۷ گردشگر خارجی وارد استان شد که این رقم از ابتدای سال جاری تا کنون به ۳۴ هزار نفر رسیده است.

 علیزاده تاکید کرد: گردشگری رو به تزاید در استان نیازمند خدمات قابل قبول همراه با تنوع است تا رضایتمندی لازم را ایجاد کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.