ساماندهی ۴۰ کودک خیابانی در آذربایجان شرقی

0
اشتراک

ساماندهی ۴۰ کودک خیابانی در آذربایجان شرقی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، محسن ارشدزاده عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شرقی که در محل استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه «پیشگیری اجتماع محور» در موضوع آسیب‌های اجتماعی از طریق گروه‌های مردم نهاد در بهزیستی پیگیری می‌شود، اظهار داشت: در مباحث مطرح شده از سوی این سازمان‌های مردم نهاد، پوشش بیش از ۵۱۰ هزار جمعیت در سال ۹۵ پیش‌بینی شده ‌که ۴۳۶ هزار نفر تا آخر آذرماه زیرپوشش قرار گرفته است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز کاهش آسیب در مراغه و تبریز، افزود: توانمندسازی، پیشگیری و کنترل ۱۱۲ نفر از مبتلایان به HIV در قالب باشگاه مثبت زیرپوشش قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در ۹ ماهه اول در اغلب شهرستان‌های استان کمپ ترک اعتیاد راه‌اندازی شده است، گفت: در شهرستان‌های کلیبر و چاراویماق نیز تلاش می‌کنیم تا پایان سال این مراکز را راه‌اندازی کنیم.

ارشدزاده با اشاره به اینکه ۴۸۰ معتاد بهبود یافته در مراکز مختلف مشغول به کار شدند، تصریح کرد: بیش از ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای ۶۰۰ معتاد بهبود یافته آذربایجان شرقی پرداخت شد و امروز هیچ معتاد پاک شده در نوبت نداریم.

وی افزود: در راستای بهبود وضعیت روحی و روانی بهبود یافتگان اعتیاد و تلاش برای عدم بازگشت به چرخه مصرف مواد مخدر، توسعه برنامه‌های ورزشی و فرهنگی بهبودیافتگان نیز در دستور کار قرار گرفت و برای ۳۰۰ نفر در نیمه اول امسال این المپاد برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، با اشاره به توجه دولت به سکونتگاه‌های غیر رسمی جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در این حوزه، ابراز داشت: برای این امر ظرفیت سازی همیاران سلامت روان محلی صورت گرفت که ۱۰ گروه همیار برای کمک به جمعیت در معرض آسیب در این مناطق فعال شدند.

ارشدزاده توسعه مراکز سلامت روان محلی در مناطق حاشیه نشین را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۵۶ کارگاه آموزشی سلامت روان در ۱۴ محله حاشیه نشین با بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ نفر برگزار شده است.

وی با اشاره به ساماندهی ۴۰ کودک خیابانی در آذربایجان شرقی، ادامه داد: ۹ هزار مادر سرپرست خانوار نیز در مناطق حاشیه نشین تحت آموزش‌های لازم قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه در موضوع کاهش طلاق در ۲۰ شهرستان مرکز مشاوره برای کاهش طلاق تشکیل یافته است، خاطر نشان کرد: در ۸ شهرستان استان نیز در دادگستری برای پرونده‌های طلاق کار‌شناس مشاوره مستقر شد که از ابتدای امسال تاکنون ۴۱۵۲ پرونده طلاق به بهزیستی معرفی شدند.

ارشدزاده با اشاره به اینکه اغلب طلاق‌ها توافقی است و مشاوران کمتر نتیجه می‌گیرند، تصریح کرد: توسعه آموزش پیش از ازدواج برای تمامی زوجین باید جدی گرفته شود که بهزیستی این موضوع را در یکی از شهرستان‌های استان به صورت پایلوت اجرایی می‌کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.