گشایش مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در مرودشت

0
اشتراک

گشایش مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در مرودشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از مرودشت، رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت عصر امروز در حاشیه آیین گشایش مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان مرودشت که با حضور جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی صورت گرفت به بیان چگونگی حمایت از بیماران HIV و برنامه‌ها و اهداف جلوگیری از ایدز در جهان پرداخت.

پروین افسر در مورد خدماتی که به بیماران مبتلا به ایدز ارائه می‌شود گفت: تمام خدمات تشخیص قطعی، مراقبت و درمان که در مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ارائه می‌شود، به‌صورت رایگان است.

وی بیان کرد: در این مراکز ارزیابی‌های بالینی و آزمایشگاهی برای افراد انجام می‌شود، چرا که وضعیت سیستم ایمنی بدن این بیماران باید به‌طور مرتب و مستمر بررسی شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت نیز در ادامه به بیان علل گشایش این مرکز پرداخت و بیان کرد: ارتقای پایگاه مشاوره، به مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری، از این به بعد علاوه بر مشاوره و تشخیص بیماران مبتلا به ایدز امور مربوط به آزمایش‌های تکمیلی و درمان بیماران نیز در این مرکز به‌صورت رایگان صورت خواهد گرفت.

مسلم فلاحی افزود: در این مرکز علاوه بر انجام مشاوره ایدز، پزشک عمومی، روان‌شناس، روان‌پزشک و متخصص زنان برحسب نیاز، بیماران HIV مثبت را مورد معاینه قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: بعد از مرکز استان فارس، مرودشت نخستین شهرستانی است که مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری آن شروع به کارکرده و دیگر نیازی نیست بیماران برای معاینه و اقدامات تکمیلی به شیراز مراجعه کنند.

فلاحی اضافه کرد: همشهریان مرودشتی می‌توانند برای مشاوره و راهنمایی با شماره تلفن ثابت ۴۳۳۱۲۰۲۴ و شماره همراه ۰۹۳۵۷۱۳۶۹۶۳ تماس گرفته و یا به آدرس مرکز بهداشت (بیمارستان قدیم)، مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری مراجعه کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.