فرودگاه خاکی شهداد افتتاح می شود

0
اشتراک

فرودگاه خاکی شهداد افتتاح می شود

فرودگاه خاکی شهداد افتتاح می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی به اهم اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: استان کرمان برای آغاز فعالیت خود نیازمند وحدت سیاسی بود و خوشبختانه طی سه سال گذشته یک عقلانیت و وحدانیت سیاسی خوبی در استان حکم فرما شده و همین همگرایی موجب شد تا دولت زمینه های فعالیت و نشاط اجتماعی را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه در فضای جنجال و سیاسی کاری نمی توان زمینه شادابی برای مردم فراهم کرد، گفت: در استان کرمان در این مدت توفیقات خوبی با محوریت آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان حاصل شد.

رزم حسینی به فعالیت های دولت در حوزه فرهنگی در سراسر استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون نمایشگاه کتاب در جنوب استان در حال برگزاری است.

وی گفت: از آنجایی که استان چند بعدی است و باید نیازهای استان و بسترهای توسعه تامین شود لذا پروژه های عمرانی در کرمان تعریف شد، چرا که بحث ترافیک یکی از مشکلات کرمان است و عدم چاره اندیشی آن را به یک معضل تبدیل می کرد.

استاندار کرمان با اشاره به جدیت شهرداری در اجرای پروژه های شهری تصریح کرد: امید است با بهره برداری از این پروژه ها شاهد ترافیک روان و شهری زیبا باشیم.

مرمت همزمان ۱۵ اثر میراث فرهنگی

استاندار کرمان به تمدن و ظرفیت گردشگری استان کرمان اشاره کرد و افزود: در این مدت برای احیای میراث فرهنگی و تعریف شهر گردشگری کارهایی انجام شده و در حال حاضر ۱۵ اثر میراث فرهنگی به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی است.

وی گفت: مجموعه گردشگری قائم یکی از مجموعه های بی نظری است که می تواند به ظرفیت گردشگری تبدیل شود و آینده کرمان را در راستای نشاط وشادابی تغییر بدهد.

رزم حسینی تصریح کرد: پایه های نخستین تله کابین جنوب شرق کشور در کرمان و در مجموعه گردشگری قائم در حال اجرا بوده و هم اکنون منتظر جاده دسترسی آن هستیم که تا کنون این جاده ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید می رود طی چهار ماه آینده این جاده به بهره برداری برسد.

وی گفت: این تله کابین به طول هزار و ۶۰۰ متر و در موقعیت زیبا قرار گرفته که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار کرمان بیان داشت: در بحث ورزش نیز سیاست استان بر این بود که هزینه ها در جهت قهرمان پروری بومی هزینه شود و در این راستا سند ورزش در استان تدوین و در سراسر استان اجرایی شده است.

وی با تاکید اینکه زندگی همراه با نشاط بدون تقویت اقتصاد خانوار امکان پذیر نیست، گفت: دراستان کرمان کارهای اقتصادی همزمان با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و مبتنی بر درون زایی آغاز شد و همین امر باعث شد شهرستان قلعه گنج به یک مدل اقتصادی در کشور تبدیل شود و این ایده در استان کرمان با تقسیم استان به هشت منطقه اقتصادی تکثیر یابد.

بسترسازی برای حضور سرمایه گذاران در کرمان

وی با اشاره به اینکه در شهرستان کرمان دو موسسه بزرگ اقتصادی مسئولیت توسعه را به عهده گرفته اند، گفت: کویر بی نظیر شهداد به تازگی ثبت جهانی شده و ظرفیت گردشگری خوبی در منطقه وجود دارد و با فعالیت های موسسه اقتصادی در این بخش در آینده نزدیک فرودگاه خاکی شهداد به بهره برداری می رسد.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در ساختن شهری توسعه یافته گفت: مردم باید در حوزه اقتصادی با تغییر نگرش ها مشارکت کرده و عزتمندانه خود را اداره کنند.

وی به شرایطی که در کرمان به وجود آمده اشاره کرد و افزود: زمینه حضور سرمایه گذاران در سراسر استان فراهم آمده و با توجه به اینکه نرخ مشارکت در استان کرمان چهار درصد افزایش یافته، این کار باید استمرار یابد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.