کمپین ‘یک، دو، سه’ در شهرستان سروآباد راه اندازی شد

0
اشتراک

کمپین ‘یک، دو، سه’ در شهرستان سروآباد راه اندازی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایرنا، در این مراسم که روز دوشنبه در محل مدرسه راهنمایی روستای دگاگا از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد و با حضور فرماندار، جمعی از مسئولین شهرستانی و اهالی این روستا برگزار شد، کارشناس علوم غذایی مرکز بهداشت و درمان به مهمترین عوامل اصلی بروز سرطان، دیابت و سایر بیماری های قلبی عروقی در بدن انسان که نمک، چربی و قند است، اشاره کرد.
بخشدار مرکزی سروآباد در این مراسم با اشاره به ضرب المثل ‘ عقل سالم در بدن سالم است’ ، اظهار کرد: انسان برای داشتن عقل و جسم سالم نیازمند تغذیه مناسب و دوری کردن از رژیم های غذایی چرب، شور و قندی است.
سید عطا حسینی ادامه داد: ریشه بسیاری از بیماری های امروزی افراد جامعه در نتیجه گسترش و استفاده از غذاهای ناسالم است که باعث به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی افراد جامعه شده است.
وی از مردم خواست برای داشتن جسم سالم و افزایش امید به زندگی به توصیه های بهداشتی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توجه کرده و از مصرف غذاهای پرچرب، شور و قندی دوری کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این کمپین با عنوان بسیج ملی تغذیه سالم و با همکاری آموزش و پرورش و سایر ادارات شهرستان با هدف آگاه سازی مردم نسبت به یک رژیم غذایی مناسب به دور از مواد قندی، چربی و نمک دار است.
ایوب غلامی افزود: یکی از رویکردهای مهم وزارت بهداشت در رابطه با بیماری های غیرواگیر، سوق دادن مردم به استفاده از رژیم های غذایی سالم و مناسب است.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، در این مراسم نمایشگاهی از غذاهای بومی محلی به نمایش گذاشته شده بود و در پایان به کسانی که غذاهایی با مواد قندی، چربی و نمک کمتری داشتند، جوایزی اهدا شد.
شهرستان سروآباد در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۳۵۴/۶۱۰۸
**خبرنگار: فرزاد آداک/**انتشار دهنده: امید بهمنی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.